Дані, опубліковані Центрами з контролю і профілактики захворювань, показують, що пацієнти з COVID-19 і супутніми захворюваннями, такими як серцево-судинні захворювання, в шість разів частіше госпіталізуються і в 12 разів частіше вмирають, ніж пацієнти без будь-яких хронічних проблем зі здоров'ям. Приблизно кожна третя людина з COVID-19 страждає серцево-судинними захворюваннями, що робить його найбільш поширеним захворюванням.
Інгібітори АПФ і БРА (блокатори рецепторів ангіотензину II) - це ліки, які часто призначають для лікування таких станів, як серцева недостатність, високий кров'яний тиск і ішемічна хвороба серця. Вони можуть викликати надекспресія ACE2, що означає, що на поверхні клітин більше ферменту. Спочатку були теоретичні побоювання, що більш високі концентрації ACE2 можуть зробити людей більш сприйнятливими до коронавірус. З іншого боку, ACE2 зменшує запалення і дійсно може захистити легені.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Зморшки можуть вказувати на серцеві хворобиЗгідно з аналізом, опублікованому в Американському журналі кардіології , немає ніяких доказів того, що інгібітори АПФ або БРА корисні або шкідливі з точки зору коронавируса, і пацієнтам рекомендується продовжувати приймати їх, поки тривають дослідження.
Вплив на серцеCOVID-19 сприяє нерегулярному серцебиттяю, запаленню серцевого м'яза, зниженню припливу крові до серця і раптової смерті.
"Людям з серцево-судинними захворюваннями, включаючи високий артеріальний тиск, діабет і ожиріння, слід особливо уважно ставитися до способів уникнути зараження вірусом", - сказав Елкінд. Їм слід бути особливо обережними, щоб уникати скупчення людей, дистанціюватися в суспільстві, часто мити руки.