У більшості випадків причина виникнення цього небезпечного захворювання залишається невідомою, і тоді його називають гіпертонічною хворобою. Іноді все ж вдається встановити причину гіпертонії, тоді її називають симптоматичної (вторинної).
Симптоматична артеріальна гіпертонія може бути наслідком захворювання нирок, судин нирок, щитовидної залози, вад серця і судин.
Лікарі все частіше говорять, що пусковий механізм, причина гіпертонії - нервове перенапруження. Тому, щоб не наражатися на ризик, доводиться змінювати спосіб життя і переглядати пріоритети.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чому виникає гіпертонія?На фізіологічному і хімічному рівнях підвищення тиску - це природна реакція організму на небезпеку або стрес. У кров викидається адреналін, серце починає битися, судини звужуються, м'язи скорочуються, а тиск підвищується. Однак в сучасному світі наше тіло відчуває таку стресове навантаження постійно, через що підвищений тиск стає захисним механізмом, а прямою загрозою.
Гіпертонія може довгі роки протікати непомітно. Згодом можуть з'явитися головний біль, що супроводжуються нудотою, блювотою, серцебиттям, миготінням "мушок", носовими кровотечами, болями в ділянці серця. Якщо при цих симптомах людина зазнає сильного стресу - можна "заробити" гіпертонічний криз.
Потрібно пам'ятати, що у людей з підвищеним артеріальним тиском в 7 разів частіше виникає інсульт, в 4 рази частіше - ішемічна хвороба серця, в 2 рази частіше - ураження судин ніг. Всіх цих ускладнень можна уникнути, якщо підтримувати тиск на нормальному рівні і намагатися не нервувати.