Численні дослідження показують, що гази є нормальним явищем до 15 разів на день: це природним побічний ефект травлення.
Причина кишкових газівПід час травлення вживана їжа також ферментує. В ході цього хімічного процесу в шлунку вже утворюються вуглекислий газ, метан і водень, а також сполуки сірки. Бактерії також відіграють тут важливу роль, руйнуючи харчову м'якоть. Утворені гази легко засвоюються нашим організмом, деякі з них потрапляють в кров у вигляді СО2 і утилізуються через легені. Решта (особливо при підвищеному газоутворення) виходить через задній прохід.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Підвищений метеоризм свідчить про хворобуПричини нездорового метеоризмуЧерез харчову непереносимістьУ зв'язку з цукром грає роль фруктоза, тобто фруктовий цукор. Люди з непереносимістю фруктози не можуть належним чином розщеплювати цю форму цукру в кишечнику, тому утворюються гази. Солодкі фрукти, такі як виноград, солодкі яблука, повністю стиглі персики і т.п., викликають в них газоутворення. Часто вони також страждають від здуття живота і діареї.
Такі ж скарги виникають при непереносимості лактози, непереносимості молочного цукру. У постраждалих відсутній фермент лактази, яка розщеплює молочний цукор і полегшує його переварювання. Таким чином, лактоза неподільної потрапляє в кишечник і викликає метеоризм.
Психічні причиниОднак часто в гру вступають і інші фактори. Наприклад, стрес може порушити травлення і викликати метеоризм, і інші розлади кишечника.
Метеоризм від синдрому роздратованого кишечникаТакож грає роль так званий роздратований кишечник. Причина синдрому роздратованого кишечника - особливо чутлива кишкова нервова система.
Шлунково-кишкові нерви сприймають розтягують стимули, що виникають під час травлення, і інтенсивно на них реагують - здуття живота, метеоризм, чергування діареї та запору. Тоді лікарі говорять про вісцеральної гіперчутливості.