Індійські вчені відібрали з 1 164 діабетиків із захворюваннями пародонта 259 пацієнтів. Ці хвороби, як правило, викликаються неадекватною гігієною порожнини рота, коли людина не присвячує достатню кількість часу чищенні зубів. В результаті, в порожнині рота формується клейка біоплівка з бактерій, яка скупчуються на зубах і яснах і твердне. Результати дослідження опубліковані в науковому журналі Endocrinology, Diabetes and Metabolism Journal.
Метою спостережень було з'ясувати, чи здатна професійна чистка зубів приборкати стрибки рівня цукру в крові у діабетиків. Вчені застосовували тест для контролю показників глікированого гемоглобіну (HbA1C), які оцінюють довгостроковий контроль діабету за рахунок відстеження змін рівня цукру в крові. Нормальні показники цього тесту для людей без діабету - менше 5,7%, для пацієнтів з переддіабетом - від 5,7% до 6,4%, а для діабетиків - вище 6,5%. Чим більш значною виявляється ця цифра, тим гірше пацієнт контролює діабет.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чому потрібно частіше ходити до стоматологів? У дослідженні 124 пацієнта потрапили в контрольну групу і отримували звичайні ліки та поради. А ще 135 пацієнтів проходили через глибоку чистку зубів, при якій їм видаляли всі камені і відкладення. Підсумки показали, що в контрольній групі рівень HbA1C становив 8,7% на початку дослідження і 8,8% після його завершення. Що ж стосується першої групи, то тут показник вдалося знизити на 1% - 8% після завершення експерименту, що можна вважати досить непоганим результатом, так як відмітка HbA1C впала у багатьох нижче 7,5%.