Коронавірус не викликає повної втрати слуху, як це документували в цілому ряді наглядових досліджень. Їх автори пов'язували порушення слуху з розвитком коронавирусной інфекції і припускали, що проблеми в цьому плані можуть бути одним із симптомів прихованого перебігу хвороби. Однак вчені з Університету Тель-Авіва в ході тривалих спостережень за безсимптомними пацієнтами дане припущення не підтвердили.
Вони стверджують, що COVID-19 дійсно може спровокувати втрату нюху і смаку, що вже давно відомо лікарям і вважається одним з ключових симптомів хвороби. Але ось порушення слуху коронавірус не викликає, а вся інформація про це не більше ніж міф. Звичайно, у якогось пацієнта з COVID-19 можуть виникнути проблеми зі слухом, але вони не пов'язані з впливом коронавируса, а пояснюються певними особливостями організму і тим, як саме у цієї людини може розвиватися хвороба.
Наприклад, якщо якась людина при вживанні риби подавився кісточкою і помер від асфіксії, то це все не означає, що їсти рибу для всіх людей смертельно небезпечно, або те, що риба збільшує ризик смерті від задушення. Окремі випадки глухоти при ковіде можуть відбуватися, але не можна вважати коронавірус і втрату слуху причиною і наслідком.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Втрата слуху: перші симптоми