При створенні ліків для мозку ученим постійно доводиться вирішувати одну задачу - як змусити ці препарати подолати гематоенцефалічний бар'єр? Це захист мозку від проникнення туди з кров'ю будь-яких сторонніх субстанцій, і даний бар'єр відсікає все, що не належить людському організму і може представляти хоча б теоретичну небезпеку для роботи мозку. Саме тому деякі препарати доводиться вводити безпосередньо в мозок, а не через звичайні ін'єкції.
І ось тепер в журналі Nature Neuroscienceопубліковані результати роботи американських вчених, які переконливо довели, що COVID-19 здатний долати гематоенцефалічний бар'єр. Саме це пояснює, чому вірус викликає характерні симптоми на зразок затуманення свідомості і втоми, явно впливаючи на когнітивну діяльність людини. Свої висновки вчені зробили в ході випробувань з використанням лабораторних мишей.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Лампи, які вбивають коронавірус Вони і показали, що шіповідний білок, що використовується вірусом в якості головного зброї, перетинає гематоенцефалічний бар'єр у мишей. Цей білок S1 приклеюється до рецепторів АСЕ-2 на клітинах, інфікуючи їх. Самі по собі подібні білки можуть викликати пошкодження, якщо вони від'єднуються від вірусу і провокують запалення. На думку дослідників, білок S1, ймовірно, змушує мозок виділяти цитокіни і запальні продукти.