Люди які перехворіли коронавірусом нового типу іноді розповідають, що довго не можуть відновитися після хвороби, вони відчувають слабкість і розбитість. Деякі медики відзначають, що їх пацієнтам потрібно якісна реабілітація.
COVID-19
За словами кандидата медичних наук Андрія Кондрахіна, у тих що перенесли коронавірус можуть довічно залишитися парестезія (вид порушення чутливості) і слабкість. Причому, за його словами, пацієнти скаржаться на таку слабкість, "що сил немає ні на що взагалі".
Парестезія - постійне суб'єктивне відчуття поколювання, крутіння, "повзання мурашок", печіння. Такі неприємні відчуття знайомі кожному, особливо якщо довго просидіти в незручній позі, але зазвичай вони короткочасні.
Ще у перехворілих коронавірусом може спостерігатися стійке підвищення артеріального тиску. Якщо людина і до цього страждала на гіпертонію, то ситуація особливо неприємна. За словами медика, до розвитку гіпертонічної хвороби додатково веде порушення магнієво-кальцієвого обміну.
Якщо у людини є цукровий діабет, ожиріння, інші хронічні захворювання, особливо пов'язані з судинами, то ризик розвитку важких наслідків збільшується ще більше.
Такі порушення, в основному, пов'язані з ураженням судин, яке відбувається при важкому і середньотяжкому перебігу коронавірусной інфекції.
За прогнозом пульмонолога Олександра Карабиненко, коронавірусом так чи інакше можуть перехворіти всі, оскільки він циркулює в повітрі і розноситься безсимптомними носіями. За допомогою вакцинації можна буде уникнути важких випадків, але не позбутися від вірусу зовсім.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Що не можна забороняти дітям?
3 грубі помилки, які руйнують авторитет мами в очах дитини
Ніжний курячий паштет за 14 хвилин
Тушковане куряче філе з гарбузом в сметанному соусі