За словами фахівця, з цією недугою стикається близько 70 відсотків людей.
- У 90 відсотках випадків це буває при стоматологічних захворюваннях і захворюваннях ЛОР-органів, коли створюються певні умови для того, щоб мікрофлора ротової порожнини змінилася. Це запущений карієс, це виражений пародонтоз, кровоточивість зубів, - зазначила Аріна Жегаліна.
Також ж неприємний запах з рота може бути наслідком таких захворювань, як запалення піднебінних мигдалин і синусит.
- Цей симптом може супроводжувати захворювання кишкового тракту, причому дуже великий спектр: захворювання і шлунка, і кишківника, і навіть печінки, - уточнила лікар.
Для боротьби з галітозом Аріна Жегаліна радить стежити за гігієною порожнини рота і звернутися за допомогою до стоматолога. Якщо його послуги виявляться недієвими, слід відвідати лор-лікаря, терапевта або гастроентеролога.
Запах вашого тіла і неприємне дихання з рота часто вказують на різні захворювання, особливо якщо ці симптоми зберігаються протягом тривалого часу.
Ви можете позбутися від неприємного запаху з рота за допомогою домашніх засобів, таких як щоденна гігієна порожнини рота, буває корисно змінити раціон харчування.
Проте, аналіз причин має бути головним пріоритетом.
Продукти харчування, які вважаються корисними, можуть бути шкідливі, розповіла лікар-дієтолог Олена Соломатіна.
Лікар привела в приклад алергію на молоко. Існує така хвороба як непереносимість лактози. Вона буває як спадковою, так і та, що сформувалася.
Корисними продуктом є йогурт, який покращує травлення. Однак, часто в їх складі є консерванти і барвники, а лактобактерії мертві. Тому такий йогурт не несе користі.
М'ясо, як нагадала Олена Соломатіна, містить вітамін B12 - він потрібен для кровотворення і нормальної роботи нервової системи. Залізо необхідне для нормального обміну речовин і дихання тканин. Однак, часте вживання м'яса збільшує ризик виникнення раку кишківника через те, що воно довго і не до кінця перетравлюється, а токсини шкодять кишківнику.