По-перше, фахівці порадили не використовувати більше тижня назальні засоби, тому що слизові оболонки швидко звикають до стандартної дозування, а це може призвести до хронічного нежитю. Крім того, вони зазначили, що важливо вивести спрей з носа перед наступним застосуванням, а флакон потрібно протирати перед введенням, щоб у слизову оболонку носа не потрапляли бактерії.
Другою помилкою назвали занадто швидке використання жарознижувальних засобів та різке зниження температури. Медики пояснили, що жар насправді допомагає імунній системі краще впоратися з вірусами. Фахівці вважають, що не потрібно збивати температуру тіла нижче 38 градусів у дітей та нижче 38,5 у дорослих.
При цьому під час застуди краще не відмовлятися від відпочинку. Після прийому жарознижувальних у багатьох хворих з'являється бажання якнайшвидше відновити звичний режим життя. Однак слід повністю долікуватися і лише тоді повернутися до фізичних навантажень.
Четверта помилка – відвідування сауни. Це не пом'якшує симптоми, як очікує багато хто, а лише порушує терморегуляцію організму. Сауну варто відвідувати лише для профілактики.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
5 причин порушення апетиту у дітей
5 ознак того, що дитина стане успішною, попри погані оцінки в школі