У похилому віці може почати проявлятись хвороба Альцгеймера. Але можна вберегти себе від неприємного захворювання, яке проявляється сплутаністю свідомості, дезорієнтацією, мареннями.
Ходьба для профілактики Альцгеймера
Відповідно до одного напрямку досліджень, виконання близько 9000 кроків щодня може знизити ризик погіршення роботи мозку.
Позитивний вплив вправ на мозок задокументований, а захист органу від погіршення не потребує енергійних зусиль. Помірні фізичні навантаження у вигляді ходьби виявилися надзвичайно корисними у запобіганні занепаду сил.
Згідно з висновками, ходьба менше 9000 кроків на день може захистити мозок від хвороби Альцгеймера.
Рейза Сперлінг, директор Центру дослідження та лікування хвороби Альцгеймера та співавтор дослідження, сказала: "Позитивні ефекти ми помітили навіть від помірного рівня фізичної активності".
Дослідники оцінили, як фізична активність впливає на нейродегенерацію, у дослідженні 182 учасників із середнім віком понад 73 роки. В учасників був підвищений рівень b-амілоїдного білка в головному мозку, і вони були схильними до високого ризику розумового занепаду.
Наявність бета-амілоїдних бляшок у головному мозку є одним з основних ознак хвороби Альцгеймера. У мозку людини з хворобою Альцгеймера аномальні рівні цього білка, що зустрічається в природі, накопичуються разом, утворюючи бляшки, які порушують функціонування клітин.