Ожиріння після відмови від куріння пов'язане з певним мікроорганізмом і може бути легко усунене. Про це заяви ізраїльські вчені у журналі "Naturе".
Дослідники Інституту науки Вейцмана виявили, що ожиріння, яке часто розвивається після того, як люди кинули палити, може бути викликане специфічними сполуками, що виділяються кишковими мікробами (мікроорганізмами), і тому йому можна запобігти, просто приймаючи антибіотики.
Дослідники виявили, що миші, які регулярно піддавалися впливу сигаретного диму, не набирали ваги, незважаючи на те, що споживали їжу з високим вмістом жиру та цукру.
Коли дія припинилася, миші швидко набрали вагу, як це часто трапляється з людьми, які кинули палити. Але коли мишам давали антибіотики широкого спектру дії, які виснажували їхній мікробіом, вони набирали набагато менше ваги після відмови від куріння, залишаючись стрункими протягом декількох місяців незалежно від своєї дієти. Очевидно, пов'язані з курінням сполуки, такі як нікотин, проникали в кишечник мишей курців із кровообігу, тим самим змінюючи бактеріальний склад кишечника і, отже, обмін речовин в організмі.
Висновки дослідження можуть бути справедливі й у людей.