Організм людини має два види імунітету, вроджений та набутий.
Причини зниження імунітету
Вроджений імунітет є у людини від народження – це набір нейтрофілів, моноцитів та природних кілерів, а також інших захисних функцій, що формуються у період внутрішньоутробного розвитку.
Щодо набутого імунітету, його потрібно формувати. Це означає, що організм повинен зіштовхуватись з різними патогенами, збудниками хвороб, виробляти антитіла та набувати пам'яті про такий спосіб боротьби з інфекціями.
У той же час, деякі фактори, присутні в житті людини, можуть сприяти зниженню імунітету, тобто послабленню його здатності чинити опір хвороботворним збудникам, ослаблення його імунної пам'яті.
Існує п'ять ключових причин низького імунітету:
1. Стрес. Імунітет стає вразливим, якщо людина постійно стресує.
2. Нестача вітаміну D. Цей вітамін є природним регулятором уродженого та набутого типів імунітету.
3. Нестача цинку. Процеси формування імунітету залучають цинк, також він необхідний, щоб перешкодити розвитку стрептококів у легенях.
4. Низький рівень вітаміну А. За словами медиків, цей вітамін організм використовує для формування внутрішнього захисного шару в дихальній системі, яка при його дефіциті зазнає частих інфекцій.
5. Дефіцит вітаміну С. Він посилює захист організму від патогенних бактерій, внаслідок нестачі вітаміну виникає схильність до бактеріальних інфекцій.