До британського лікаря Еллі Кеннон звернувся пацієнт, у якого нещодавно діагностували проблему з кишечником - проктит. Сам пацієнт багато чув про хворобу Крона чи синдром роздратованого кишечника, але ніколи не стикався з подібною назвою і не знає, як з ним боротися.
Лікування проктиту
Проктит зустрічається набагато рідше, ніж інші стани. Проктит - це проблема, яка викликає запалення тканин, але від інших вона відрізняється тим, що зачіпає лише пряму кишку, нижній відділ кишечника. У пацієнтів проктит зазвичай проявляється тим, що вони постійно хочуть у туалет, а при дефекації спостерігають кров і відчувають сильний біль. У деяких спостерігається діарея та постійне відчуття неповного спорожнення кишечника, навіть у тому випадку, коли він порожній.
Першим кроком у алгоритмі дій лікарів є колоноскопія. Вам введуть трубку з камерою на кінці через задній прохід, за допомогою якої можна виявити причини запалення нижніх відділах кишечника. Як правило, проктит - це частина іншого стану на кшталт коліту та хвороби Крона. Але іноді він буває і самостійним розладом, спричиненим харчовим отруєнням, прийомом антибіотиків чи опроміненням.
У зв'язку з цим, запропоноване пацієнтам лікування теж залежить виключно від основної причини захворювання. Медики застосовують протизапальні препарати на кшталт стероїдів у формі пігулок або клізм. Якщо причиною проктиту стала інфекція, наприклад отруєна їжа, то застосовуються противірусні препарати та антибіотики. У більш важких випадках призначають ліки придушення імунної системи, оскільки вони здатні знизити запалення. До адекватних протизапальних препаратів відносять інфліксімаб, але застосовувати його потрібно для лікування дуже тяжкої форми.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
7 ознак, що дитина не висипається
Що не можна забороняти дітям?
Салат з крабовими паличками, сиром і помідорами
Класичний чізкейк з мандаринами: зможе приготувати кожен