Більше про природу виникнення хвороби Альцгеймера - читайте на сайті "Країна здоров'я".
Хвороба Альцгеймера
Механізми виникнення хвороби Альцгеймера досі не вивчені. Зі 100% доведених фактів вона передається у спадок.
У переважній більшості випадків діагностується після досягнення 65 років, іноді розвивається у віковому проміжку 45-60 років. Випадки захворювання молодих людей поодинокі та спричинені мутацією генів. Перший "дзвіночок" — порушення пам'яті. Він дає привід насторожитися у будь-якому віці.
Серйозно підвищує ризики деменції та погіршення пам'яті відсутність інтелектуальної та розумової праці, яка є тренажером для нашого мозку. Перші симптоми Альцгеймера люди, не помічають і довго їх ігнорують. Одним із таких дзвіночків є розсіяність (забув, куди йшов і навіщо).
Також на перших етапах може знижуватися активність та інтерес до життя. Людина може нехтувати нормами поведінки, правилами гігієни.
Чи помічали ви, що іноді співрозмовнику важко підібрати слова, щоб висловити свої думки? Це також може бути одним із тривожних сигналів, які не варто ігнорувати.
Складнощі із засвоєнням нової інформації, забудькуватість, перепади настрою, апатія, необґрунтований гнів і роздратування – ці ознаки характерні для хвороби Альцгеймера.
З появою перелічених ознак, особливо якщо їх відразу кілька, обов'язково зверніться за консультацією до невролога.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Чому добре бути старшою дитиною?
Психосоматика дитячих хвороб: винні не віруси, а переживання дитини