Найпоширенішою причиною стають особливості раціону, низьке споживання рідини, стрес чи зміни у спосіб життя.
Профілактика та лікування закрепів
Закрепи можуть бути викликані посиленням уповільненого кишкового запалення. У свою чергу, профілактика запалення, покращення здоров'я кишечника та стимуляція кишкових м'язів може стати чудовим способом нормалізувати перистальтику.
Найкращі рекомендації медиків, які сприяють вирішенню проблеми:
1. Додати ферментовані продукти у своє щоденне меню. Закрепи на постійній основі часто говорять про низький рівень корисних бактерій з роду Lactobacillus та Bifidobacterium у кишечнику. Їхніми харчовими джерелами є ферментовані продукти, такі як йогурт, кефір, квашена капуста, кімчі, чайний гриб.
2. Пити воду. Волога важлива для профілактики закрепів, незалежно від їхньої причини. При утрудненнях з дефекацією слід збільшити споживання рідини на 2-4 чашки на день.
3. Їсти клітковину. Овочі, фрукти, горіхи, насіння, цільнозернові продукти – клітковина в них присутня як у розчинній, так і в нерозчинній формі: обидві сприяють травленню, формуванню випорожнень та ефективному проходженню через товсту кишку. Більшість цих продуктів також містять різну кількість пребіотичних волокон, які необхідні кишковим мікробам.
4. Рухатися. Поряд з гідратацією та клітковиною, фізична активність теж допомагає робити випорожнення регулярними, стимулюючи кровообіг та м'язи шлунково-кишкового тракту, прискорюючи проходження калових мас через товсту кишку. Крім того, фізичні вправи сприяють покращенню кількості, різноманітності та метаболічної активності корисних мікробів у кишечнику. Займатися ними слід щонайменше 10–15 хвилин щодня.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
5 причин порушення апетиту у дітей
5 ознак того, що дитина стане успішною, попри погані оцінки в школі