Багато людей, які страждають від залізодефіциту, зіштовхуються із ситуацією, коли прийом залізовмісних препаратів не допомагає підвищити показники заліза. Воно ніби проходить повз.
Лікування заліза
Препарати заліза лікують симптоми дефіциту, але не викорінюють причини. Якщо залізо постійно "іде", то значить причини не усунуті. Часто зустрічається аліментарний фактор — мале надходження заліза з їжею та погане його засвоєння в шлунково-кишковому тракті. У раціоні бажане гемове залізо (червоне м'ясо та субпродукти), а також споживання білка не менше ніж 1 г/кг маси тіла.
Погіршувати засвоєння заліза може низька кислотність шлункового соку, нестача ферментів підшлункової залози, запальні процеси в кишечнику, патогенна мікрофлора.
Важливо враховувати, що одночасно із залізом не можна приймати інші двовалентні метали (цинк, магній та ін.) Якщо вам прописали і те, й те, розмежовуйте прийом за часом. Наприклад, залізо вранці, а цинк/магній увечері.
Вибираючи препарати заліза, віддавайте перевагу двовалентному. Якщо показники феритину в крові менше 20, ефективнішими будуть крапельниці, ніж пероральний прийом.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
5 причин порушення апетиту у дітей
5 ознак того, що дитина стане успішною, попри погані оцінки в школі