Сімейний лікар Сергій Ходоров запевняє, що навіть у похилому віці потрібно спати вдосталь.
Важливість сну у похилому віці
Тривалість сну з настанням старості не повинна відрізнятись від тих норм, які рекомендують дорослим людям.
"Ідеальна тривалість сну особливо не відрізняється за віком. Вважається, що добре, коли людина похилого віку спить 7–8 годин", – уточнив терапевт.
Лікар додав, що впродовж 8 годин сон людини проходить кілька фаз. Щоб нічний відпочинок був якісним та йшов на користь здоров'ю, кожна фаза має займати певний період часу. При цьому важливо, щоб сон не переривався і не виникало моментів, коли людина, прокинувшись, повертається в ліжко, не може відразу заснути. Особливу важливість має безперервна довжина фази швидких рухів очей.
У фазі швидких очних рухів, коли нам сняться сни, у мозку виробляються дуже потрібні нам гормони, наприклад, соматотропний гормон та інші, які регулюють у тому числі обмін жирних кислот, холестерину, співвідношення жиру та м'язової маси.
Лікар Ходоров порадив у поважному віці із більшою відповідальністю підходити до підготовки до сну. Час вечірнього засинання має бути однаковим, до того ж увечері ніщо не повинно бадьорити організм. Не слід пити багато чаю, вживати гостру їжу, дивитися фільми чи програми, що збуджують психіку.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Чому діти не сплять ночами?
Стать майбутньої дитини можна вирахувати за іменами батьків
Легендарний вафельний торт буде ще смачнішим з цим рецептом (відео)
Вареники по-полтавськи - наче пухкі хмаринки з начинкою