Співробітники Університету Пенсільванії поміщали вісім гризунів у маленькі колби на 3 години на день, щоб спричинити стрес. Потім сім днів обробляли мишей хімічним подразником, щоби викликати симптоми запальних захворювань кишківника (ЗЗК).
Після цього миші отримали препарат, що блокує вивільнення гормонів стресу, глюкокортикоїдів, мозком. Дослідники провели колоноскопію мишам та оцінили запалення та пошкодження кишківника за шкалою від 0 до 15, при цьому високі бали вказували на найгірші результати.
Миші, які отримали препарат, мали середній бал близько 5, тоді як ті, хто не приймав препарат трохи нижче 15. Це вказує на те, що глюкокортикоїди важливі для стрес-індукованого запалення кишківника.
Дослідники виявили, що миші з постійно підвищеним рівнем глюкокортикоїдів мали більшу активність.
"Генетичний аналіз також показав, що стрес змінює нейрони в кишківника, які необхідні для керування його моторикою", — пояснює керівник дослідження Крістоф Тайс, передає інформаційне агентство ANSA.
Подальші дослідження за участю 63 добровольців із ЗЗК підтвердили це. У людей, які зазнали найбільшого стресу, спостерігалося пошкодження кишківника та збільшення маркерів запалення, аналогічні тим, що були у мишей.
Вчені виявили біологічний механізм, який пов’язує психологічний стрес із картиною запалення кишківника. Це допоможе покращити лікування хронічних шлунково-кишкових захворювань.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
4 навички, які потрібно засвоїти школярам
Вправа, яка допоможе дізнатись емоційний стан дитини
Тонкі шведські млинці панкакор з брусничним соусом