Збільшення жирових відкладень на животі підвищує ризик небезпечних патологій.
Відкладення жиру на животі
Особливо серйозно шкодити організму та здоров'ю може зайвий жир на животі, що накопичується тут не під впливом харчування, а внаслідок гормональних змін. За зростаючим жировим прошарком на животі можна судити про схильність людини до інфаркту і раку.
Абдомінальне ожиріння (скупчення жиру в ділянці талії) лікарі вважають одним із найнебезпечніших. Об'єм талії – це прогностична ознака швидких хвороб, таких як інфаркт, інсульт, або навіть онкологія.
Велика кількість зайвого абдомінального жиру буває обумовлена порушенням вироблення інсуліну в організмі, яке нерідко відбувається у людей після 50 років. Інсулін є гормоном, відповідальним за розподіл клітин глюкози, що підвищується в крові після прийому їжі, і вироблення з неї енергії. Коли виникає збій, ця функція інсуліну не реалізується – внаслідок цього рівень глюкози в крові залишається високим, сприяючи зростанню жирової тканини.
Інше гормональне порушення, що призводить до абдомінального ожиріння та загального збільшення ваги – зниження рівня гормону лептину, що контролює апетит.
На жаль, заняття спортом найчастіше тут марні. Необхідно звернутися до ендокринолога, невролога та дієтолога.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Чому не можна проколювати вуха дівчаткам до 14 років?
Поради батькам, як навчити дитину захищати себе від булінгу