Науковці провели дослідження та встановили, що часті нічні кошмари у людини похилого віку можуть бути ранньою ознакою хвороби Паркінсона
Тривалий час лікарі думали, що між поганими снами та неврологічними хворобами є певний зв’язок, особливо у чоловіків. Вони провели нове дослідження і виявили його між кошмарами та хворобою Паркінсона.
Для нового вивчення цієї теми фахівці відстежували стан здоров’я 3818 чоловіків похилого віку протягом 12 років. Виявилося, що чоловіки з частими нічними кошмарами демонстрували вдвічі вищий ризик розвитку Паркінсона.
Зокрема, серед піддослідних більшість таких проблем зі здоров’ям діагностувалися перші 5 років дослідження. Згідно з попереднім дослідженням у людини з частими кошмарами також збільшується вірогідність швидкого прогресування хвороби.
За даними дослідників 25% пацієнтів із хворобою Паркінсона скаржилися на кошмари з моменту встановлення діагнозу, а деякі – за 10 років до того, як захворіли. Якщо загалом, то людина з цим захворюванням у 4 рази частіше бачить нічні кошмари, ніж інші.
За словами вчених, для перевірки ризику розвитку зазначеного захворювання у людини можна запитати про те, що вона бачить уві сні. Якщо цей метод використовувати постійно, то завдяки ньому можна завчасно зупинити появу інших симптомів Паркінсона (наприклад, тремор і загальмованість).
Важливість цього спостереження полягає у тому, що найголовніша проблема лікування цієї хвороби – рання діагностика. Так, переважно Паркінсон забирає 60% до 80% нейронів, що вивільняють дофамін, до того моменту, коли хворий звернеться до лікарів.
«Незважаючи на те, що рання діагностика хвороби Паркінсона неймовірно важлива, у нас дуже мало індикаторів ризику. Багато аналізів дуже дорогі або дають неточні результати», – розповів невролог із Бірмінгемського університету Абідемі Отайку.
Цікаво, що чоловіки з хворобою Паркінсона частіше бачать тривожні сни, ніж жінки, але науковці не знають, чому так відбувається. Загалом кошмари частіше відвідують жінок у ранньому віці, а чоловіків – після 65. Це може бути обумовлено віковими змінами в лобовій корі мозку у чоловіків.