Гайморит є запальним процесом в гайморових пазухах, розташованих під очницями, по обидва боки носа. Це захворювання часто стає проблемою для дорослих, особливо в осінньо-зимовий період. Причини гаймориту — це інфекції (зокрема гнійні), алергії, поліпи в носі та травми.
Гайморит у дорослих
Серед типових симптомів гаймориту:
Нежить та закладеність носа.
Біль в області верхньої щелепи.
Відчуття тиску в області очниць.
Головний біль.
Втрата нюху.
Гнійний виділ з носа.
Правильно підібране лікування гаймориту допомагає запобігти його переходу в хронічну форму та уникнути небезпечних ускладнень. В залежності від причини захворювання та його стадії, лікар може запропонувати різні методи лікування:
Промивання носа солоними розчинами або спеціалізованими рідинами для промивання носа можуть допомогти вивести мікроорганізми, алергени та інші шкідливі речовини з носових ходів, а також зменшити набряк слизової.
Фізіотерапевтичні процедури, такі як УФО, електрофорез, лазерна терапія тощо, можуть покращити мікроциркуляцію, прискорити процеси відновлення та знизити запальний процес.
Хірургічна інтервенція використовується у випадках, коли консервативне лікування не приносить очікуваного результату або при гнійних формах гаймориту. Під час оперативного втручання може виконуватися прокол гайморової пазухи для виведення гною або ж проводиться ендоскопічна хірургія для поліпшення дренажу пазухи.
У виборі методу лікування важлива консультація з лікарем-оториноларингологом. Завдяки індивідуальному підходу і своєчасному лікуванню можливо швидко та ефективно розв'язувати проблему гаймориту.
Профілактика гаймориту у дорослих: корисні поради
Попередження гаймориту – це завжди кращий варіант, ніж його лікування. Профілактичні заходи спрямовані на зменшення ризику розвитку захворювання та підтримку загального здоров'я дихальної системи.
Промивання носа.
Зміцнення імунітету.
Уникнення ризикових факторів.
Зволоження повітря.
Вчасне лікування носових інфекцій.
Виключення алергенних факторів.
За перших симптомів гаймориту важливо не затягувати з візитом до лікаря. Самолікування може бути не тільки неефективним, а й шкідливим. Тільки кваліфікований спеціаліст підбере дієві методи лікування та допоможе уникнути ускладнень. Не менш важливо відповідально ставитися до профілактики гаймориту, щоб максимально знизити ризик його розвитку.
Georgia A. Liva, Alexander D. Karatzanis, and Emmamuel P. Prokopakis. Review of Rhinitis: Classification, Types, Pathophysiology. J Clin Med. 2021 Jul; 10(14): 3183.
Robert M Naclerio, Claus Bachert, and James N Baraniuk. Pathophysiology of nasal congestion. Int J Gen Med. 2010; 3: 47–57.
Common colds: Overview. Cologne, Germany: Institute for Quality and Efficiency in Health Care (IQWiG); 2006-.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Чи можна гуляти дитині з температурою?
Як полегшити коліки в новонародженого?
Легендарний вафельний торт буде ще смачнішим з цим рецептом (відео)
Вареники по-полтавськи - наче пухкі хмаринки з начинкою