Іноді позіхання може сигналізувати про небезпечні порушення, що відбуваються в організмі.
Вчені відзначають, що позіхання є корисним рефлексом, який допомагає охолодити мозок і посилити когнітивну діяльність. Але також фахівці вказують на випадки, коли позіхання є сигналом небезпеки.
Хронічна втома. Якщо останнім часом вас стала все частіше відвідувати позіхання, і це відбувається протягом декількох тижнів, не ігноруйте даний сигнал. Регулярне позіхання може бути наслідком підвищення в крові рівня гормону кортизолу, що відбувається, коли людина довго перебуває в стані стресу. Також при цьому можуть спостерігатися нерегулярне серцебиття, біль у грудях, почастішання дихання, головний біль.
Порушення в серці. Позіхання може виникати в результаті зниження кров’яного тиску і уповільнення серцевого ритму, що свідчать про несприятливі процеси в системі серця і судин. Варто перевіритися, якщо поряд з позіханням проявляються такі ознаки, як неглибоке дихання, порушення ходи, нудота, болі в грудях.
Порушення в печінці. При захворюваннях печінки мають місце гормональний дисбаланс і сильна втома. З ними пов’язані і механізми позіхання. Якщо крім позіхання є втрата апетиту або нудота, набряклість, – потрібно звертатися до фахівців.
Розсіяний склероз. У людини з розсіяним склерозом уражається стовбур головного мозку і виявляються мимовільні рефлекси, – наприклад, у вигляді постійного позіхання. Іншими симптомами даного порушення є погіршення якості зору, проблеми з рівновагою, оніміння в кінцівках.
Інсульт. Позіхання буває передвісником інсульту. Але, крім нього, при інсульті повинні спостерігатися і інші явища-перекошеність в обличчі, нездатність легко підняти руки догори, зміни в мові. При інсульті температура тіла і мозку підвищується, що і провокує бажання позіхати.