Напевно ви помічали, що під час стресу або паніки виникають неприємні відчуття в животі. Як виявилося, це не самонавіювання і не хибні відчуття — негативні емоції дійсно впливають на шлунок.
Здоров'я шлунка та емоції
Нещодавні дослідження показали, що негативні емоції знижують рН шлункового соку, таким чином, його кислотність збільшується. Науковці зазначають, що зміни в шлунку відбуваються навіть тоді, коли ми не усвідомлюємо свій емоційний стан.
Науковці провели дослідження, в якому попросили учасників проковтнути невелику «пігулку», яка насправді була датчиком, що вимірює тиск, температуру і кислотність у шлунково-кишковому тракті. Ці дані пристрій передавав на комп’ютер.
Під час експерименту людям показували короткі ролики, які викликали в них різні емоції: від щастя і смутку до відрази і страху. Датчик показав, що в разі останніх двох реакцій в учасників експерименту підвищувалися частота пульсу і дихання, посилювалося виділення шлункового соку.
Вчені планують використовувати своє відкриття у зворотний бік: завдяки зміні рН шлункового соку вчені зможуть на ранніх стадіях діагностувати емоційні розлади.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Дитячі щедрівки і посівалки на Маланки і Василя
Чи можна дітям купатися в ополонці на Водохреща?
Легендарний вафельний торт буде ще смачнішим з цим рецептом (відео)
Вареники по-полтавськи - наче пухкі хмаринки з начинкою