До сонливості у віці після 65 років можуть призводити різні захворювання.
Сонливість у похилому віці
Співробітники Стенфордського університету досліджували 10930 осіб двічі з інтервалом три роки. Літні люди, які повідомили про денну сонливість при першому опитуванні, через три роки мали велику ймовірність розвитку гіпертонії і діабету в 2,3 рази, онкологічних захворювань в 2 рази. Порівнювалися групи людей з сонливістю і з нормальним сном.
Автори дослідження вважають, що ця інформація може допомогти лікарям приділяти більшу увагу захворюванням, що входять до групи ризику, при спостереженні своїх літніх пацієнтів.
Крім того, при обстеженні було знайдено зв’язок якості сну з серцево-судинними захворюваннями. Імовірність хвороб серця у людей, яких наполегливо хилить в сон днем, виявилася вище в два з половиною рази.
Серцеві проблеми спостерігалися у людей, які повідомили про сонливість при обох опитуваннях. Опитувані, які стали більше хотіти спати вже після першого опитування і повідомили про сонливість у другому інтерв’ю, в два рази частіше страждали від захворювань суглобів і опорно-рухового апарату.
Підвищена сонливість називається гіперсомнія, означає хронічне бажання спати після 7-годинного і більше нічного сну.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Чи можна гуляти дитині з температурою?
Як полегшити коліки в новонародженого?
Легендарний вафельний торт буде ще смачнішим з цим рецептом (відео)
Вареники по-полтавськи - наче пухкі хмаринки з начинкою