Про типові та нетипові причини постійного нежитю - читайте у матеріалі.
Хронічний нежить
На перший погляд нежить здається простим нездужанням, але за цим симптомом можуть бути різні причини і серйозні захворювання.
Хронічний нежить може виникати через поліпи, гайморит або реакції організму на речовини, що виявляються для нього алергенами.
Поліпи. Вони є утворенням в носових ходах і здатні викликати проблеми з диханням або нюхом. Для видалення поліпів може знадобитися операція.
Потрапляння в ніс сторонніх тіл, викривлення перегородки. Це також досить поширені причини хронічного нежитю. Особливо небезпечним є проникнення в ніс сторонніх тіл у дітей. Викривлення носової перегородки може бути причиною утрудненого носового дихання та інших проблем.
Гайморит. У цьому разі запалюється слизова оболонка гайморової пазухи. Крім нежитю, у пацієнтів спостерігаються болі в ділянці чола, обличчя, а також порушений нюх та інші неприємні симптоми.
Алергія та синусити. Дуже частою причиною нежитю виявляється алергічна реакція організму на якийсь подразник. Симптоми такої алергії варіюються від закладеного носа до чхання та кашлю. Подібним чином організм може реагувати на пилок, пил, шерсть, різкі запахи, алкоголь, ліки, харчові компоненти.
У 40 відсотках усіх випадків закладеності носа – це алергічний процес, подібний до бронхіальної астми, тому що він теж не виліковується до кінця.
Синусити можуть виникати як ускладнення перенесеної інфекції.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
3 грубі помилки, які руйнують авторитет мами в очах дитини