Порушення обміну речовин призводить до безконтрольного ожиріння та розвитку запальних процесів. Деякі звички збільшують його ризик.
Порушений обмін речовин
Найпоширеніші звички, через які порушується обмін речовин
Однією з них є невпорядковане існування – засинання та пробудження у різний час, відсутність налагодженого порядку дня. Одним із наслідків цього стає посилення вироблення стресового гормону кортизолу, який також «керує» в організмі обміном білків, жирів та вуглеводів. Гормональний дисбаланс порушує їхнє нормальне засвоєння, сприяючи тим самим обмінним порушенням.
Ще одна шкідлива звичка – це ритуал перегляду новин та соцмереж перед сном. У людини в цей момент певним чином стимулюється нервова система, внаслідок чого знижується якість нічного сну. Нестача якісного міцного сну, у свою чергу, негативно відбивається на гормональному виробництві в організмі, від якого залежить обмін речовин.
Також для покращення якості сну слід відмовитись від звички пити вночі воду та інші рідини.
Рідина, що надходить в організм, запускає роботу нирок, а потім і всі інші обмінні процеси, що заважає організму відпочивати.
Крім того, згубною для здоров'я поширеною звичкою є манера часто перекушувати між основними прийомами їжі. Коли людина постійно щось їсть, у її організмі може знизитися чутливість клітинних рецепторів до інсуліну. У подібних обставинах виникають передумови розвитку інсулінорезистентності, через яку може розвинутися ожиріння, діабет і метаболічний синдром.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
3 грубі помилки, які руйнують авторитет мами в очах дитини