хрипота, що виникає без зрозумілих причин, повинна насторожувати і спонукати обстежуватися.
Причини хрипоти
Хрипота, що виникає без зрозумілих причин, повинна насторожувати і спонукати обстежуватися.
Хриплий голос зазвичай асоціюється із застудою, але іноді його поява у людини є індикатором серйозніших патологій. У деяких випадках хрипота може бути тривожним сигналом, що вказує на серйозне захворювання, у тому числі онкологічне.
Зокрема, не варто ігнорувати дисфонію (цей термін має на увазі осиплість або захриплість голосу), якщо вона виникає без видимих причин і триває тривалий час, або починає повторюватися.
У тих випадках, коли хрипота виникає через рак, вона зазвичай стає лише однією з його ознак. Поряд з такою зміною голосу може виникати задишка або з'являються домішки крові в мокротинні.
Дисфонія найчастіше асоційована з пухлинами гортані, рідше – з пухлинами у легенях, трахеї, нервовій системі, м'язах органів верхніх дихальних шляхів. Утворення цих локалізацій також порушує процес нормального формування голосу.
До розвитку цих пухлин насамперед схильні курці з багаторічним стажем.
Також дисфонія може виникати у людей із ХОЗЛ (хронічна обструктивна хвороба легень), хронічним бронхітом, ларингітом. При появі хрипоти або осиплості Романов порадив проходити фіброларингоскопію – цей вид дослідження гортані допомагає відповісти на питання, чи викликається зміна голосу новоутвореннями, що виникли в ній.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Чому мамам хлопчиків дуже пощастило?
Чи можна гуляти дитині з температурою?
Легендарний вафельний торт буде ще смачнішим з цим рецептом (відео)
Вареники по-полтавськи - наче пухкі хмаринки з начинкою