Звісно, краще, щоб такого не траплялося взагалі. Але якщо вже так, то потрібно знати, що робити.
укус змії
Якщо гадюка вкусила в область шиї, верхньої половини грудної клітки або обличчя, слід якнайшвидше звернутися за медичною допомогою. Тому що дуже швидко можуть розвинутись серйозні анафілактичні реакції, аж до набряку Квінке.
Швидко наростаючий набряк у ділянці голови та шиї потерпілого ускладнює дихання, можливий розвиток дихальної недостатності, що може стати причиною смерті. Однак найчастіше страждають верхні або нижні кінцівки (в основному ступня і гомілкостоп). До речі, від укусу в ногу рятують звичайні чоботи. Що варто відразу зробити після укусу гадюки, то це постаратися видалити отруту з ранки. Чим швидше, тим краще.
1. Висмоктати отруту. Це можливо тільки в тому випадку, якщо у вас немає жодних ранок у ротовій порожнині, герпетичних висипань або інших захворювань, які порушують цілісність слизової оболонки. Отрута може потрапити в ці ранки і через них у кров. Допомога тоді знадобиться не лише постраждалому, а й рятувальнику. Отруту слід відсмоктувати і сплюнути. Потім рот потрібно прополоскати чистою водою.
2. Видалити отруту з місця укусу можна за допомогою легких натискань. Якщо з'явилася жовта прозора рідина – сукровиця, хай навіть із домішкою крові, лякатися не варто. Так і має бути.
Потім ранку треба промити. Найкраще чистою водою. Якщо під рукою її немає, можна витерти чистою серветкою, у тому числі вологою, хусткою або іншим чистим шматочком тканини.
Але після цього - одразу до лікаря, щоб уникнути різноманітних ускладнень.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Як покращити здоров'я дітей від народження та до 4 років?
Чому мамам хлопчиків дуже пощастило?
Легендарний вафельний торт буде ще смачнішим з цим рецептом (відео)
Вареники по-полтавськи - наче пухкі хмаринки з начинкою