Це дерево вважається ледь чи не найбільшим алергеном.
тополі
Сам пух не є алергеном. Він служить переносником пилку рослин, який і викликає напади алергії.
Щоб з'ясувати, яка рослина змушує наш організм бурхливо реагувати, треба пройти спеціальний нескладний тест. Але проходити його треба до початку сезону цвітіння. В ідеалі – восени. Тест дозволить підібрати правильний антигістамінний препарат, який дозволить усунути симптоми алергії. А повністю вилікувати захворювання можна за допомогою алерген-специфічної імунотерапії (АСІТ).
Щоб звести до мінімуму контакт із пилком фахівці рекомендують носити медичну маску та сонячні окуляри. Вологі серветки стануть у пригоді для обтирання обличчя, а флакончик спрею для носа з морською сіллю допоможе полегшити дихання.
Особливу увагу слід звернути й на стан свого житла. Добре, якщо приміщення обладнане кондиціонером. Регулярно треба проводити вологе прибирання. Сам пух, якщо його нанесло в кімнату, треба прибирати мокрою шваброю або ганчіркою. Пилососом, навпаки, користуватися не слід, оскільки він рознесе пилок по всій квартирі. На вікна рекомендується повісити марлеву тканину, яку треба змочувати водою.
Здавалося б, проблему можна вирішити повною вирубкою тополь. Однак, окрім шкоди, ці дерева приносять і відчутну користь. Мало того, що вони забирають з атмосфери пил, сажу та інші шкідливі для дихання речовини, тополі виділяють більше кисню, ніж інші міські дерева.
А у вас є на щосб алергія? Діліться у коментарях.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Як покращити здоров'я дітей від народження та до 4 років?
Чому мамам хлопчиків дуже пощастило?
Легендарний вафельний торт буде ще смачнішим з цим рецептом (відео)
Вареники по-полтавськи - наче пухкі хмаринки з начинкою