Це страшно виглядає збоку, але треба не просто стояти осторонь, а спробувати допомогти.
епілепсія
Під час епілептичного нападу підвищена інтенсивність нервових імпульсів у мозку змушує епілептика битися у найсильніших судомах. На незнайому з симптомами епілепсії людини вид судом, піни з рота та блідої шкіри потерпілого може мати шокуючий вплив. При цьому сам по собі напад не є небезпечним. Слідкувати ж слід за тим, щоб людина не розбила собі голову, не прикусила язика і не захлинулась блювотними масами.
Отже, допомога при епілептичному нападі:
1. Необхідно переконатись, що пацієнт не травмується. Тому слід укласти пацієнта на плоску поверхню, подалі від предметів меблів та інших речей, які можна вдаритися.
2. Поверніть голову пацієнта на бік і підкладіть під неї щось м'яке. Так ми не дозволимо пацієнтові задихнутися блювотними масами та убезпечимо від удару головою об підлогу.
3. Розстебніть одяг на шиї та грудях пацієнта.
4. Викликайте швидку допомогу. Лікар повинен буде оглянути пацієнта та переконатися, що напад пройшов без ускладнень та госпіталізація не потрібна.
5. Не слід намагатися утримати пацієнта у нерухомому стані. Це не врятує від судом, а от кістки можна переламати.
6. Не намагайтеся розтиснути щелепи пацієнта. Якщо вони зімкнуті, то настільки сильно, що без травми ви їх не розкриєте. Також не варто вставляти до рота пацієнта тверді предмети, оскільки це загрожує зламаними зубами.
7. Після завершення нападу покладіть людину у зручне положення. Найкраще покласти його на бік. Не залишайте потерпілого до приїзду лікаря.
Дай Боже, щоб вам це не знадобилося, але тепер ви принаймні знатимете, що робити.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Чому мамам хлопчиків дуже пощастило?
Чи можна гуляти дитині з температурою?
Легендарний вафельний торт буде ще смачнішим з цим рецептом (відео)
Вареники по-полтавськи - наче пухкі хмаринки з начинкою