Влітку ми звикли шукати потоки холодного повітря. Втім, вони не такі вже й безпечні.
міозит
Потрібно усвідомлювати те, що холод від протягу безперешкодно проникає всередину організму. Що буде у кожному конкретному випадку — наперед сказати важко. Однак протяги сприяють хворобам з більшою ймовірністю, ніж, наприклад, банальні прогулянки на свіжому повітрі, де ви здригнулися. Чим же загрожує нам приємний холодний вітерець?
1. Міозит
Найпростіше захворювання, що забезпечується прохолодним вітерцем у спеку - так званий міозит, або по-простому - "не можу повернути шиєю". Стан, знайомий багатьом: м'язи в ділянці шиї ниють, іноді відчуття поширюється на область плеча, повернути голову в бік дуже болісно. І далі більшість діють собі на шкоду: йдуть на масаж шиї або розтирають шию чимось міцним. Тепло може лише посилити процес. Для лікування необхідна протизапальна мазь, бажано із знеболюючим ефектом.
2. Міжреберна невралгія Коріння нервів можуть запалюватися по всій довжині хребта. Зокрема, гострий біль у грудному відділі – і тоді хвороба називається міжреберною невралгією. Показником невралгії може бути той факт, що при зміні становища неприємні відчуття проходять, а при незручному повороті в інший бік (а також при глибокому вдиху, кашлі, чханні, напрузі) – посилюються. Лікування передбачає призначення нестероїдних протизапальних препаратів.
3. Запалення лицевого/трійчастого нервів Зайнявши першим зручне містечко біля кватирки в громадському транспорті, або ще гірше, просунувши голову у віконце, підставляючи обличчя вітру, пам'ятайте про те, що обличчя буквально напхане нервами, які можна застудити.
Тому будьте обережні і не втрачайте голову!
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Чому мамам хлопчиків дуже пощастило?
Чи можна гуляти дитині з температурою?
Легендарний вафельний торт буде ще смачнішим з цим рецептом (відео)
Вареники по-полтавськи - наче пухкі хмаринки з начинкою