Чимало людей взагалі не вважають плоскостопість хворобою, але це далеко не так.
норма і плоскостопість
Плоскостопість - це деформація стопи, при якій відбувається зниження її склепінь, а разом з цим повна втрата всіх її функцій, що амортизують. У процесі еволюції стопа набула форми, що дозволяє рівномірно розподіляти вагу тіла. Кістки стопи з'єднані між собою міцними міжкістковими зв'язками (волокнистими утвореннями з сполучної тканини, представленими у вигляді пучка, що з'єднує кістки) і утворюють її склепіння, яке призначене для утримання рівноваги та запобігання організму від тряски при ходьбі та бігу.
Вроджена плоскостопість трапляється досить рідко і є наслідком внутрішньоутробних вад розвитку структурних елементів стопи.
Набута плоскостопість зустрічається в будь-якому віці, буває травматичною, паралітичною, рахітичною, статичною.
Травматична плоскостопість розвивається внаслідок переломів кісток стопи та гомілковостопного суглоба або при пошкодженні м'яких тканин, що зміцнюють склепіння стопи.
Паралітична плоскостопість (паралітична плоска стопа) виникає після перенесеного поліомієліту. Причиною в цьому випадку є параліч м'язів стопи і великогомілкових м'язів.
Рахітична плоскостопість розвивається після перенесеного рахіту. Рахіт порушує нормальне формування кісток стопи. Кістки стають менш міцними та під впливом навантаження, при ослабленні м'язів та зв'язок, стопа деформується та утворюється плоскостопість.
У будь-якому випадку, плоскостопість треба лікувати під наглядом лікаря.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Що не можна забороняти дітям?
3 грубі помилки, які руйнують авторитет мами в очах дитини
Тушковане куряче філе з гарбузом в сметанному соусі