Уникнути появи цього неприємного захворювання допоможе елементарна гігієна робочого місця: лікті повинні лежати на столі перед клавіатурою, а кут згинання ліктів — становити 90 градусів. Крісло повинно мати зручні підлокітники, щоб руки могли періодично відпочивати. Ці прості правила великою мірою допоможуть запобігти появі недуги.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Пози, які шкодять вашому здоров'юЕфективною (не тільки проти кистьового тунельного, але і плечового синдрому) буде розминка рук і кистей кожну годину роботи за комп’ютером:
- стискання і розтискання пальців, обертання долонями, струшування кистями розтирання долонь перекочування скляних або металевих кульок, обмацування іграшок, наповнених спеціальним матеріалом, що розвиває дрібну моторику.
Допоможуть будь-які вправи, спрямовані на відновлення кровопостачання в м‘язах кисті і руки в цілому. Надзвичайно корисний кистьовий еспандер, але тільки в якості профілактики, а не при вже наявному запаленні.
При тунельному (або зап’ястному) синдромі не можна переохолоджувати руки. Тому в холодну або сиру погоду не соромтеся працювати за комп‘ютером в митенках.
Виберіть вовняні — шерсть забезпечить зігрівання і природний масаж кистей, а туга широка манжетка буде підтримувати кистіі, знімаючи з них зайве навантаження.
Нагадуємо, раніше ми писали про те
що робити коли болить поперек.