Фолікулярна ангіна являє собою запалення фолікулів – лімфатичних вузлів в районі піднебінних мигдалин. При фолікулярній ангіні найчастіше виникає слабкість, лихоманка, пульсуючий головний біль, гострий біль у горлі, який віддає у вухо, висока температура. Мигдалини і прилеглі ділянки червоніють, опухають і покриваються гнійними фолікулами світло-жовтого кольору, збільшуються лімфатичні вузли в області щелепи.
Фолікулярна ангіна може виникнути через переохолодження організму, зниження імунітету. Такою ангіною найчастіше хворіють весною і восени, коли організм особливо ослаблений.
Фолікулярна ангіна буває в гострій і хронічній формі. Перманентна форма ангіни розвивається в результаті постійного куріння, неправильного дихання внаслідок викривлення носової перегородки, а також тривалому запаленні носових пазух.
Виникає питання, як лікувати фолікулярну ангіну і ефективно відновити організм після неї?
У перші дні необхідно, як можна частіше, полоскати горло теплим соляним розчином. Можна скористатися антибактеріальними препаратами, наприклад, фурацилін. Під час частого полоскання гній і мікроби швидше вимиваються і виводяться з організму.
Ефективно допомагають різні пастилки для розсмоктування, або спеціальні аерозолі. Такі препарати зменшують біль у горлі і знімають запальний процес.
Для лікування фолікулярної ангіни слід багато пити, щоб швидше вивести з організму шкідливі речовини. Крім того, для лікування ангіни лікар призначає антибіотики, які продуктивно борються з мікробами і сприяють швидкому одужанню. У разі високої температури і сильного болю слід приймати парацетамол, аспірин. Коли температура спала, болі зменшилися, то краще від прийому таких препаратів відмовитися.
Як правило, через кілька днів лікування, хворий починає відчувати себе краще і може припинити терапію. Ні в якому разі цього робити не можна, так як запальні процеси в організмі ще існують, імунітет дуже ослаблений, тому необхідно провести відновлювальні заходи.
Цьому сприяють повноцінне харчування та відпочинок, прийом вітамінно-мінеральних комплексів.
Якщо не дотримуватися рекомендацій лікаря, як лікувати фолікулярну ангіну, то можуть виникнути ускладнення, наприклад, отит, ларингіт, гнійний лімфаденіт, а також запалення міокарда, нирок, ревматизм.
Тепер, знаючи симптоми такого захворювання, слід негайно звернутися до лікаря, який порекомендує, як правильно і ефективно вилікувати фолікулярну ангіну.