Американські вчені з'ясували, що мікроби у вас в роті можуть запускати складний ланцюжок подій, який в підсумку призводить до раку товстої кишки. Мова йде про так звані фузобактерії - мікробах, які надзвичайно часто виявляються в ротовій порожнині. Ці бактерії приводять до активації імунної системи та запуску генів, які стимулюють ріст раку.
Ще один крок до боротьби з раком
До таких висновків незалежно один від одного прийшли дві дослідницькі групи з США.
У першій науковій роботі, яка проводилася в Гарвардському медичному університеті, було показано, що фузобактеріі у великих кількостях присутні в аденомах - доброякісних новоутвореннях товстої кишки, які з часом можуть трансформуватися в рак.
Гарвардські вчені провели ряд експериментів на мишах, в ході яких з'ясувалося, що ці мікроби провокують пухлинний ріст, запускаючи складний механізм імунного запалення.
Друге дослідження проводилося на базі Західного резервного університету Кейза. Вчені аналізували молекулярну структуру фузобактерій, виявивши в підсумку дивовижну спорідненість цих мікроорганізмів до клітин раку товстої кишки. Спорідненість ця забезпечується наявністю особливої молекули на мембрані фузобактерій. Вона називається FadA. Саме ця молекула запускає пухлинні гени в клітинах слизової кишечника, багаторазово прискорюючи злоякісний процес. Вчені виміряли рівень FadA в тканинних зразках пацієнтів з раком і виявили, що він значно вище, ніж у здорових людей.
Виявлення FadA - подія неймовірною важливості, адже в перспективі ця молекула може стати ефективною мішенню для протипухлинних препаратів. «Наша робота не тільки проливає світло на патогенез раку товстої кишки, але і є потужним фундаментом для прийдешніх фармакологічних досліджень», - стверджує доктор Венді Гаррет, глава гарвардської групи.
Вона також додає, що в майбутньому вимірювання кількості фузобактерій в пухлинній масі може стати важливим показником, що впливає на лікувальну тактику.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
3 грубі помилки, які руйнують авторитет мами в очах дитини