При дилатаційній кардіоміопатії серце збільшується в розмірах. Щоб повернути йому нормальну форму і поліпшити стан хворого, розроблений і успішно застосовується новий метод лікування, коли на серце надягається спеціальний каркас.
Нові методи лікування кардіоміопатії
СЕРЦЕ В СІТЦІ
Дилатаційна кардіоміопатія - тяжке хронічне захворювання, яке призводить до розвитку серцевої недостатності та ранньої смерті. До недавнього часу єдиним методом лікування таких пацієнтів була операція з пересадки донорського серця. На жаль, різкий дефіцит донорських органів не дозволяє виконати її всім нужденним. Проте кілька років тому з'явився новий метод, що дозволяє зберегти серце і поліпшити його роботу.
Серце здорової людини схоже на еліпс. При захворюванні серцевого м'яза (кардіоміопатії) воно збільшується в розмірах і набуває форми кулі. Чим більше його радіус, тим важче органу перекачувати кров.
Відновити нормальну форму або, принаймні, запобігти прогресуванню захворювання - значить створити більш сприятливі умови для роботи серця і істотно поліпшити стан хворого.
СЕРДЕЧНИЙ КАРКАС
Вчені розробили новий метод лікування дилатаційної кардіоміопатії: на серце надягається спеціальний сітчастий каркас, виготовлений з еластичного матеріалу, давно застосовуваного в серцевій хірургії.
Каркас виготовляють до операції індивідуально для кожного пацієнта, у точній відповідності з розмірами його серця, зафіксованими на тлі найкращого клінічного стану.
Починаючи роботу, хірурги вважали, що такий каркас дозволить закріпити позитивний результат інтенсивного медикаментозного лікування, проведеного на етапі підготовки до операції, і не дасть серцю надмірно розширюватися. Проте надалі виявилося, що у деяких хворих сітчастий каркас не тільки запобігає прогресуванню хвороби, але й створює передумови для того, щоб серце зменшилося в розмірах, набуло нормальної форми і почало добре працювати.
Багато пацієнтів після проведеної операції буквально знайшли друге життя: вони повернулися до роботи, ростять дітей і навіть займаються спортом.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Чому діти не сплять ночами?
Стать майбутньої дитини можна вирахувати за іменами батьків
Легендарний вафельний торт буде ще смачнішим з цим рецептом (відео)
Вареники по-полтавськи - наче пухкі хмаринки з начинкою