Ліки від а до я  -   Хвороби  -  Калькулятор калорій  -   Магнітні бурі  -   Дієти  -  Очищення організму  -  Схуднення  -  Молочниця
Геморой  -  Лікування  -  Косметологія  -  Поради  -  Інсульт  -  Інфаркт  -  Діабет  -  Варикоз  - Вправи - Covid-19 


Оголошуємо війну весняному авітамінозу

06:30, 27 Лют 2013 · Категорія: Лікування · Переглядів 2826 · 

Профілактикою авітамінозу служить прийом вітамінних комплексів. Окремо хочеться відзначити, що вітаміни треба приймати не менше трьох разів на добу - вони не відкладаються "про запас" (крім вітамінів А, Д, Е, К), а від ранкової порції вітамінних препаратів організм візьме тільки ту дозу, яка необхідна на даний момент часу, - всі надлишки виведуться з сечею, а потреба у вітамінах буде виникати ще вдень і ввечері.

Найкращі вітаміни - фрукти та овочі

Найкращі вітаміни - фрукти та овочі





Не варто приймати хімічні вітаміни безконтрольно: надлишок вітаміну так само поганий, як і його недолік.

Але вітаміни в капсулах, таблетках або мікстурах - це хімічні препарати, тому засвоюються вони в нашому організмі набагато повільніше і гірше, ніж "живі" вітаміни, що містяться у свіжих овочах і фруктах.

Які продукти найбільш корисні?

- Вітамін А міститься у вершковому маслі, яєчному жовтку, печінці (особливо риб і морських тварин), моркви. Провітамін А (каротин) - це речовина, з якої організм людини синтезує вітамін А. Він міститься в моркві, солодкому перці, обліписі, шипшині, зеленій цибулі, петрушці, щавлі.

- Вітамін В міститься в багатьох продуктах рослинного і тваринного походження, максимальний вміст відзначається в дріжджах, молоці, сирі, сирі, пророщених зернах злакових, необроблених зернах, хлібі грубого помелу, бобових, нирках, печінці, яловичині і яєчному жовтку.

- Вітамін С є в грейпфрутах, лимонах, шипшині, багатьох ягодах і фруктах, капусті (в т. ч. і квашеної), - але лише в тому випадку, якщо ці продукти не піддавалися тепловій обробці.

- Вітамін Д в більшій частині виробляється під дією сонячних променів. Але все-таки в невеликих кількостях він міститься і в продуктах харчування - вершковому маслі, молоці, яєчному жовтку, печінці і жировій тканині тріски та інших риб і морських тварин.

- Вітамін Е міститься в пророщених зернах злакових, зелених частинах овочів і ряду дикорослих рослин, соняшниковій олії. Для засвоєння його важливий нормальний рівень цинку (міститься в баклажанах, огірках, томатах, субпродуктах, устрицях, грибах та гарбузі) і селену (містять його кокос, сало, часник, морська риба, білі гриби, яйця, насіння соняшнику, сочевиця, хліб грубого помолу, субпродукти). А ось солодке і борошняне заважають його засвоєнню в організмі.

- Нікотинова кислота є в пивних і пекарських дріжджах і в сушених білих грибах, а також в хлібі з борошна грубого помелу, крупах, печінці, серці, нирках, м'ясі, бобових, рибі.

- Вітаміном Д багаті білокачанна і кольорова капусти, томати, гарбуз, свиняча печінка. Досить багато його в моркві, буряку, картоплі, бобових, пшениці і вівсі.

prostyie-sposobyi-pobedit-vesenniy-avitaminoz-460x306.jpg

Щоб довше зберегти вітаміни в продуктах:

- Вибирайте міцні, тверді плоди. У перестиглих і розм'яклої овочах і фруктах міститься менше вітамінів.

- Купуйте овочі і фрукти регулярно, не закуповуйте їх про запас, так як кількість вітамінів в зірваних плодах зменшується з кожною годиною.

- Не залишайте фрукти чи овочі у воді - так вони швидше втрачають вітаміни.

- Не нехтуйте замороженими овочами і фруктами. зазвичай їх піддають заморожуванню незабаром після збору. А овочі та фрукти, які ви купуєте на ринку або в магазині, проходять шлях до прилавка в не один тиждень.

- Не слід готувати овочі у великій кількості води. А готовка на пару або в мікрохвильовій печі зберігає вітаміни і мінеральні речовини набагато краще.

- Крупи по можливості використовуйте не дроблені - у них зберігається більше корисних речовин.

- Запікайте м'ясо, рибу та овочі у фользі - так вони збережуть і аромат, і поживні речовини.

- Дехто вважає, що готові овочеві страви можна довго зберігати на холоді. Хибна думка. Багато овочеві страви і при низькій температурі швидко втрачають вітамін С. Наприклад, тушкована капуста через добу втрачає 90 відсотків цього вітаміну, а варена і нарізана картопля втрачає 40 відсотків вітаміну С вже через 4 години.

- Дуже обережного поводження вимагає найцінніше зимове джерело вітаміну С - квашена капуста. Вийнята з розсолу, вона вже через 3 години втрачає третину вітаміну С, а через 12 годин - половину. Тому, якщо немає можливості зберігати квашену капусту в розсолі, її потрібно негайно або використовувати в їжу або піддати тепловій обробці (відварити, згасити і т. п.). Заморожування квашеної капусти знижує вміст вітаміну С на 20-40 відсотків.

- Щоб очищена картопля не потемніла, багато зберігають її у воді. Але робити це можна лише на короткий час, так як з зовнішніх шарів у воду переходять цінні азотисті речовини і руйнується вітамін С.

- При розморожуванні м'яса треба пам'ятати: чим повільніше йде цей процес, тим менше втрачається м'ясного соку і поживних речовин (в тому числі і вітамінів). Найкраще розморожувати м'ясо в холодильнику, помістивши його в каструлю або миску і прикривши мокрою тканиною. При цьому кристали льоду тануть повільно, і частина вологи, що утворюється встигає всмоктатися в м'язові волокна, які набухають і в значній мірі відновлюють свої властивості. Якщо ж м'ясо потрібно відтанути швидше, його залишають при кімнатній температурі на 2-3 години. Не слід розморожувати м'ясо в теплій, а тим більше гарячій воді.Профілактикою авітамінозу служить прийом вітамінних комплексів. Окремо хочеться відзначити, що вітаміни треба приймати не менше трьох разів на добу - вони не відкладаються "про запас" (крім вітамінів А, Д, Е, К), а від ранкової порції вітамінних препаратів організм візьме тільки ту дозу, яка необхідна на даний момент часу, - всі надлишки виведуться з сечею, а потреба у вітамінах буде виникати ще вдень і ввечері.



ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:





Підписатись не коментуючи
E-mail:

Пропонуємо переглянути наше відео





Останні новини

21:30
Одержимість фітнесом та здоровим харчуванням - це хвороба
15:30
Як можна усунути причини хропіння
22:30
Ознаки проблем з вашою печінкою
15:30
Фактори, які можуть викликати головний біль
15:30
Знайдено причину розвитку бічного аміотрофічного склерозу
13:30
Продукт, якого боїться біль у м'язах
12:30
Натуральний засіб проти нудоти
10:30
Рослина, яка зніме запалення в шлунку
12:30
Щоденні дії, котрі збережуть вам здоров'я
10:30
Коли потрібна кінезіотерапія
12:30
Вчені довели, що самонавіювання здатне лікувати хвороби
7:30
Фруктовий сік, котрий ефективно лікує кашель
8:30
Продукти, котрі здатні лікувати хвороби
15:30
Найчастіші причини, через які виникає мігрень
14:45
Нетрадиційні методи боротьби з кашлем та застудою
12:30
Натуральні чаї, котрі виводять камені з нирок
7:30
Топ-5 натуральних чаїв від кашлю та болю в горлі
12:30
Натуральний сік допоможе проти 11 хвороб
17:30
Три цілющі напої від болю в горлі
12:30
7 ознак того, що причиною болю голови є серйозна хвороба
22:30
Простий напій, котрий має аж 10 корисних властивостей
17:30
Метод, котрий позбавить головного болю за 1 хвилину
9:30
Проблеми зі здоров'ям, котрі провокують хропіння
9:30
Як швидко відновити печінку після вживання алкоголю
6:30
Чому в людини постійно червоний ніс
10:30
4 причини, чому вранці болить голова
21:30
Що таке гіпербарична киснева терапія
6:30
Хвороби, про які можуть розповісти ваші ноги
1:20
Поширені причини втрати слуху
13:30
Як позбутися білих плямок на нігтях?
12:30
5 хвороб, котрі можна визначити по вигляду щік
21:30
Стиль життя, котрий бореться з хворобами Альцгеймера та Паркінсона
7:30
Предмети в домі, котрі можуть викликати нежить
12:30
Як зрозуміти, що болять нирки, а не спина
6:30
Три хвороби, які здатен вилікувати хліб
7:30
5 порад, як знизити рівень цукру в крові
8:30
6 позитивних ефектів сміху для організму
22:30
До чого може призвести професійна хвороба
17:30
Хвороба кісток, яка розвивається через зруйновану імунну систему
12:30
Як запідозрити у себе цукровий діабет
Здоров'я в соцмережах: