Однією з найпоширеніших причин розвитку діабету у жінок є надмірна вага. Через гормональні особливості свого організму, жінки мають більшу схильність до збільшення ваги, що зазвичай і стає причиною розвитку діабету.
Симптоми діабету у жінок
Ознаки цукрового діабету у жінок
Зменшення ваги. Це одна з основних ознак виникнення цукрового діабету першого типу, яким зазвичай хворіють представниці прекрасної статі. З їжею в організм потрапляють потрібні для нормального функціонування організму калорії, але вироблюваного інсуліну не вистачає для їх розщеплення. Це призводить до стрімкої втрати ваги, що вказує на необхідність негайно відвідати лікаря.
Зайві кілограми. Іноді при вагітності жіночий організм потребує більшої кількості інсуліну, ніж може забезпечити секреція. Дані зміни майже не помітні до другого або навіть третього триместру. Дуже швидке підвищення ваги вагітної жінки може вказувати на гестаційний цукровий діабет.
Спрага. Через діабетичний кетоацидоз виникає непереборна жага. При цьому, випиваючи навіть багато рідини, сухість в роті не пропадає.
Втома. Почуття фізичного виснаження, яке інколи не має явних причин, є основною ознакою цукрового діабету у представниць прекрасної статі.
Посилений апетит (поліфагія). Це особливий стан, при якому організм не насичується навіть після прийому досить великої кількості їжі. Збільшений апетит є основною ознакою порушеного метаболізму глюкози при діабеті.
Часте сечовипускання (поліурія). Цукровий діабет вражає нирки, а організм намагається впоратися з підвищеною концентрацією глюкози. Це призводить до прискореного сечовипускання.
Розпливчастий зір. Надмірний вміст глюкози в крові стає причиною порушення зорових функцій. З'являється ефект розпливчастого, туманного зору.
Вагінальна інфекція. Рясні дріжджові виділення, мікоз, довгий час вражає статеві органи жінки і майже не піддається лікуванню, вимагає складання додаткових аналізів, у тому числі на цукровий діабет.
Перевірка на цукор. Іноді у жінки немає видимих симптомів цукрового діабету, а захворювання визначається лише після проведення планових або випадкових аналізів крові, особливо в період вагітності.