Мастит - запальне захворювання молочної залози. Причина - проникнення інфекції через тріщини сосків і будь-які інші пошкодження шкіри молочної залози. Проникаючи в лімфатичні судини, а потім в сполучну тканину молочної залози, мікроби викликають її запалення. Прояви маститу - сильний біль у молочній залозі, її набухання, ущільнення в якому-небудь місці, почервоніння шкіри, підвищення температури. Якщо не вжити термінових заходів, то на місці ущільнення виникає гнійник, і тоді необхідна термінова операція.
Один зі способів лікування - прикласти свіже листя капусти
• До затверділої ділянки грудей прив'язати терту моркву, суміш бобового борошна з мильною водою, або свіже листя капусти, свіжі листя мати-й-мачухи, лопуха - блискучою стороною.
• Рисовий крохмаль розмішати у воді до консистенції сметани. Нанести на бинт і прикласти до хворого місця. Через 3 години все розсмокчеться.
• З картопляного крохмалю і соняшникової олії 1:1 приготувати мазь і змащувати затверділі ділянки грудей.
• З 50 г шкірки мандарина і 10 г коренів солодки приготувати суміш. Розділити її на 2 порції і приймати у вигляді водного відвару 2 рази на добу. Цим же відваром можна зробити зовнішню примочку до затверділої ділянки грудей.
• Цибулину нарциса очистити, подрібнити і змішати з густою рисовою кашею або житнім борошном, намазати хворі груди і міняти 2-3 рази на день, змиваючи теплою водою затверділу кірку.
• Сирий буряк натерти на тертці і змішати з медом у співвідношенні 3:1, покласти на грудну залозу і залишити на ніч. Вранці суміш зняти, покласти в холодильник, груди обмити. На наступну ніч повторити. Курс 20 процедур. Бурякову масу можна використовувати двічі.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Чому діти не сплять ночами?
Стать майбутньої дитини можна вирахувати за іменами батьків
Легендарний вафельний торт буде ще смачнішим з цим рецептом (відео)
Вареники по-полтавськи - наче пухкі хмаринки з начинкою