Якщо ви, незважаючи на обережність, все-таки захворіли грипом, то вашим головним завданням має стати якнайшвидша допомогу своєму організму в боротьбі з цим вірусом. Причому робити все треба так, щоб не вийшло: «одне лікуємо, інше калічимо».
Шлях до одужання
Першим правилом, якого треба дотримуватися, заражаючи інфекційним захворюванням, є часте пиття. Причому чим температура вища, тим більше слід пити рідини. І це має бути не газована вода або пакетовані соки, а натуральні морси, компоти, відвари трав, чай з лимоном і медом, лужна мінералка без газу та ін
Краще не пити занадто гарячі напої, віддаючи перевагу тим, температура яких порівнянна з температурою тіла.
У період хвороби головні ресурси людського організму спрямовуються на боротьбу з вірусною інфекцією. Не змушуйте його витрачати сили на перетравлення якої-небудь важкої їжі. Намагайтеся дотримуватися дієти: нічого смаженого, жирного і гострого. Від солодощів рекомендується на час відмовитися. І не переїдайте.
Заболевая грипом, важливо підтримувати постільний режим. Не дарма наші предки твердили, що «сон лікує». Переносячи хворобу на ногах, ви самі себе піддаєте ризику ускладнень типу отиту, пневмонії, серцево -судинних захворювань і т.д. Наслідки такого ставлення до свого здоров'я можуть бути вкрай неприємними.
Свіже повітря завжди корисний, а в період хвороби особливо! Не забувайте провітрювати квартиру 3-4 рази на день, відкриваючи вікна або кватирки на 15-20 хвилин. Так і вам буде легше дихати, і процес лікування буде проходити ефективніше. У приміщенні, де перебуває хворий, можна поставити зволожувач. У кімнаті бажано щодня робити вологе прибирання, додаючи у воду ефірні олії апельсина, лимона або евкаліпта.
Додатковий захист, що запобігає подальший розвиток інфекції, створює подрібнений часник і цибулю в блюдечках. Їх треба розставити по кімнаті, в якій знаходиться хворий. Цю суміш слід час від часу оновлювати. Також можна їсти часник, але не зловживати ним. Є його треба потроху і лише в тому випадку, якщо він не провокує неприємні реакції.