Жовтуваті білкиНЕБЕЗПЕКА: ураження печінки
У даному випадку ми маємо на увазі гострі або хронічні гепатити.
Голубуваті білкиНЕБЕЗПЕКА: захворювання суглобів
Йдеться про дефекти кісткової системи. У результаті порушується синтез сполучної тканини - звідси і захворювання суглобів, і тонка шкіра, і блакитні склери, через які "просвічується" сітківка. Найчастіше цей симптом спостерігається у дітей і, як правило, вимагає пильної уваги медиків.
Червоні судини на білкахНЕБЕЗПЕКА: гіпертонія
Якщо виключити такі банальності, як нічне сидіння біля монітора або безперервне дводенне носіння лінз, то можна запідозрити гіпертонію - підвищений артеріальний тиск. Але якщо почервоніння супроводжується болем, різзю, сльозотечею, відчуттям "піску в очах", то, ймовірніше, у тебе інфекційне або алергічне захворювання.
Сріблясті або мідні судиниНЕБЕЗПЕКА: інфаркт або інсульт
За таких судин ризик розвитку серцевих нападів або порушень мозкового кровообігу дуже високий.
Затемнення в судинній оболонціНЕБЕЗПЕКА: меланома
З часом, коли пухлина розростається, можуть з'являтися такі симптоми, як: "кулі світла", що пропливають перед оком кілька разів на день, різке зниження зору, підвищення внутрішньоочного тиску. Значно рідше меланома може розвиватися на шкірі повік або кон'юнктиві, і при такій локалізації ти можеш помітити її самостійно.
Ураження судин сітківкиНЕБЕЗПЕКА: діабет
На момент постановки діагнозу характерні зміни очного дна присутні у 25-40% пацієнтів. Крім цього можуть розвиватися діабетична катаракта, різні захворювання повік (халазион, блефарит, ячмені), з'являтися епізоди зниження гостроти зору, викликані різкими коливаннями рівня глюкози в крові. Тому не дивуйся, якщо після огляду офтальмолог порадить тобі звернутися до ендокринолога.
Бліда склераНЕБЕЗПЕКА: анемія
У нормі на зовнішній оболонці ока (склери) видно прожилки. Якщо, відтягнувши нижню повіку, ти помітила, що його внутрішня поверхня лише слабко рожевіє, то тобі не до офтальмолога потрібно поспішати, а до терапевта (здавати загальний аналіз крові + аналіз на обмін заліза). Дуже може бути, що твої слабкість, підвищена стомлюваність, ламкість волосся і нігтів - похідні залізодефіцитної анемії.
Нагадаємо, раніше редакція "Здоров'я" повідомляла про
ефективну терапію для покращення зору.