Рак передміхурової залози - одне з найпоширеніших чоловічих онкологічних захворювань. Цей тип раку розвивається в простаті - органі, величиною з волоський горіх.
На ранніх стадіях раку простати чоловіки можуть не мати ніяких симптомів. Пізніше починають турбувати часте сечовипускання, особливо в нічний час, ускладненість сечовипускання, болючість або печіння під час сечовипускання або емуляції, кров у сечі або спермі.
Іноді подібні симптоми можуть говорити про іншу патологію простати. Вона називається доброякісна гіперплазія передміхурової залози (ДГПЗ), і не є онкологічним захворюванням. Третя проблема, яка може викликати схожі симптоми з сечовипусканням - це простатит. Запалення або інфекція також можуть викликати лихоманку.
Є фактори ризику, якими не можна управляти. Старіння є найбільшим з них, особливо, вік після 50 років. Після 70 років, як показують дослідження, більшість чоловіків мають деякі форми раку простати, хоча при цьому і не мають ніяких зовнішніх симптомів. Сімейний анамнез збільшує ризик виникнення раку.
Фактори ризику, які можна контролювати - це, перш за все, дієта. Мабуть, вона відіграє важливу роль в розвитку раку простати, який є набагато більш поширеним в країнах, де їдять багато м'яса з високим вмістом жиру. Однак причина цього поки залишається не до кінця вивченою.
Важливим діагностичним заходом є пальцеве ректальне дослідження, яке проводить уролог. Також лікар може рекомендувати біопсію.
Зазвичай ракова пухлина передміхурової залози росте повільно. Але важливо виявити рак якомога раніше. Від цього залежить прогноз одужання і якість подальшого життя чоловіки.
Продукти для здоров'я передміхурової залози: овочі та фрукти щодня, цільні зерна замість білого борошна або білого рису, мінімум м'яса з високим вмістом жиру, а також рекомендується скоротити вживання алкоголю.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Шкідливі гігієнічні звички, до яких ми привчаємо дітей
Чому діти не сплять ночами?
Легендарний вафельний торт буде ще смачнішим з цим рецептом (відео)
Вареники по-полтавськи - наче пухкі хмаринки з начинкою