22:45, 13 Гру 2013 · Категорія: Лікування · Переглядів 2621 ·
Ні для кого не секрет, що нормальний артеріальний тиск залежить від великої кількості факторів.
Серед них: стреси, переживання, харчування спосіб життя і так далі. А як зміна артеріального тиску пояснюється з точки зору психології?
Що ви знаєте про тиск
1. Індивідуальні показники
Кров в організмі тисне на стінки судин з тією чи іншою силою в залежності від погоди, фізичної активності, сильного сміху або переляку. Тому вранці рівень тиску низький. Медична норма артеріального тиску варіюється в межах 100-135/60-85 мм. Але лікарі рекомендують не зациклюватися на показаннях приладу, а прислухатися до власних відчуттів. Багато людей з показниками 100 / 65 спокійно ведуть переговори, а ввечері відправляються на вечірку.
2. Діагностика
Щоб визначити свою норму показників артеріального тиску потрібно вимірювати тиск по 3 рази на день хоча б протягом тижня. Але якщо під рукою не виявиться тонометра, то варто прислухатися до власних відчуттів. При підвищенні тиску виникає головний біль, тяжкість у потилиці і « мурашки» в очах.
3. Сіль не винна
Численні дослідження показали, що лише у третини людей відбувається підвищення тиск через зловживання картоплі фрі та чіпсами.
4. Спокій, тільки спокій
Вчені Піттсбурского університету з'ясували, що гіпертонія пов'язана з психологічними захворюваннями: невмінням виражати емоції, постійною тривогою і депресією. Такі люди досить ранимі і амбітні. Вони бояться виглядати злими, тому приховують свої емоції. Дефіцит емоцій може привести до зниження тиску і розвитку алексітітіміі. У цьому випадку потрібна допомога психолога, щоб навчитися визначати і описувати свої емоції.