Настої, відвари і екстракти лікарських рослин можуть бути корисні, якщо:
- Напад циститу виник у вагітної жінки, для якої більшість антибіотиків протипоказані;
- Розвинувся хронічний цистит, і антибіотикотерапія не дає ефекту;
- Під час лікування гострого циститу результати аналізів поки невідомі або збудник вже виявлено і антибіотик призначений, але необхідно підсилити і закріпити ефект.
Лікуємо цистит
1. Аптечна ромашка.
1 ст. ложку ромашки заливаємо 1 ст. окропу і даємо настоятися протягом декількох годин. Застосовувати по 1 ст. ложці 3 рази на день. Ефект лікування обумовлений протизапальними властивостями ромашки.
2. Ехінацея.
1 ч. ложку ехінацеї заливаємо 200 мл кип'яченої води. Настояти 3 години. Приймати по 0,5 склянки вранці і ввечері перед сном 14 днів. При необхідності через 6 місяців курс лікування може бути повторений.
3. Кріп.
Добре подрібнити насіння в ступці, а краще блендері або кавомолці. 1 ч. ложку подрібненого кропу заливаємо 200 мл кип'яченої води. Настоювати 1-1,5 години, тому краще приготувати його ввечері і тоді вранці зможете випити його натщесерце. Приймати щоранку протягом тижня.
4. Береза.
Вимочити добу у воді кору, подрібнити. Взяти з отриманої маси 2 ч. ложки і додати 250 мл води. Довести до кипіння і тримати на вогні протягом півгодини. Відвар розділити на 2 частини і випити вранці і ввечері до прийому їжі. Лікуватися до зникнення всіх симптомів.
Нагадаємо, раніше редакція "Здоров'я" повідомляла про ефективність масажу при циститі.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Що повинна вміти дитина, перш ніж іти до дитячого садка?