Ліки від а до я  -   Хвороби  -  Калькулятор калорій  -   Магнітні бурі  -   Дієти  -  Очищення організму  -  Схуднення  -  Молочниця
Геморой  -  Лікування  -  Косметологія  -  Поради  -  Інсульт  -  Інфаркт  -  Діабет  -  Варикоз  - Вправи - Covid-19 


Все, що потрібно знати про варикоз

07:30, 02 Бер 2013 · Категорія: Лікування, Кров і судини · Переглядів 4878 · 

За часів Гіппократа варикоз називали "хворобою, що збиває з ніг". І недарма, адже варикоз, розширення вен - не тільки естетичний дефект, але і провісник важких ускладнень.


Забудь про негарні вени на ногах!

Забудь про негарні вени на ногах!



Перші поодинокі вузлики розширених вен рідко доставляють особливі занепокоєння, хоча іноді можуть боліти. Важкість і набряклість ніг до вечора - це теж ще не варикоз, а лише ознаки хронічної венозної недостатності, але вже на цьому етапі пора затурбуватися. Адже вже через деякий час сітка дрібних, ледь помітних голубуватих капілярів почне розростатися. Далі - більше. Поступово підшкірні вени переповнюються кров'ю, розширюються, перетворюються в схожі на черв'яків товсті роздуті вузли з в'ялою венозної стінкою. Звідси і назва хвороби: варикоз («varix» по латині - «здуття»).

Варикоз небезпечний тромбофлебітом, при якому розвивається закупорка вен тромбами і трофічних виразок, що доставляють сильні муки. А про загрозу відриву і зсуву тромбу, закупорює вени - тромбоемболії - навіть говорити не будемо, аж надто погано це може закінчитися.

Бережи руки та ноги

Найчастіше варикоз вражає слабку половину людства. Нерідко варикоз з'являється у майбутніх мам через різку зміну гормонального фону і порушення венозного відтоку під час вагітності. Перші роки материнства, коли жінки не спускають з рук своїх важких чад, теж чреваті розвитком варикозу. Та й взагалі підняття важкого для дамських вен некорисно.

Варикоз також можуть провокувати:
 
* Генетика,

* Плоскостопість,

* Вживання оральних контрацептивів,

* Паління,

* Зайва вага,

* Деякі жіночі недуги (міома і фіброма матки),

* Стояча робота.

 
Намагайтеся через кожні годину-півтори присісти, краще - по-ковбойські закинувши ноги нагору. Освоюємо аристократичну посадку - спина пряма, ноги разом. Але довго сидіти навіть в позі англійської королеви не варто. Через кожну годину сидячої роботи - встаньте, пройдіться.

Сидіти "нога на ногу" для вен шкідливо.

УЗД достаньо

При перших же ознаках варикозу потрібно звертатися до судинного хірурга-флебологу, а не кидатися в аптеку за диво-мазями і зміцнюючими вени колготками або бинтами. Все це може в якійсь мірі уповільнити хід варикозу, але, на жаль, не поверне його назад.

Флеболог обов'язково призначить ультразвукове дуплексне сканування вен (УЗДС). Воно допоможе оцінити стан вен і їх клапанів. УЗДС швидко і точно визначить прохідність глибоких і поверхневих вен, з'ясує, як працюють клапани, порахує швидкість кровотоку, виявить тромби в порожнинах венах і ступінь їх небезпеки. Ці дослідження дають найповнішу картину варикозу і дозволяють вибрати тактику лікування безпомилково. Інші дослідження, зразок рентгенографії вен, в даний час не застосовуються, оскільки можуть призвести до ускладнень.

Запаяти, і справа з кінцем!

* На ранньому етапі варикозу і при відсутності протипоказань може застосовуватися склеротерапія. Тонкою голкою в вени вводять спеціальні речовини - склерозанти (на основі спиртів), які «заклеюють» розширену ділянку. Таким чином, вена як би сплющується і зростається. Кровотік по ній припиняється. Для успіху цього процесу необхідно на час щільно стиснути вени. Раніше це досягалося еластичним бинтом, тепер - зручним компресійним трикотажем. Проводиться склеротерапія амбулаторно. Краще це робити під контролем ультразвукового сканера - тоді процедура називається ехосклеротерапія.

file1608204_681ba14a.jpg

Раніше метод використовувався тільки при лікуванні дрібних судин, однак з появою технології Foam-Form стало можливим «заклеювати» навіть великі варикозні вузли.

Склеротерапія безболісна, оскільки використовуються найтонші, особливим чином заточені голки. А результат - значне поліпшення кровообігу ніг, усунення застою крові у варикозних венах. Зникають не тільки розширені судини, але і болі, набряки, судоми, підвищена стомлюваність.

• У таких випадках, а також при великих венозних вузлах необхідна хірургічна операція - сафенектомія. Операція проводиться під місцевою або спінальною анестезією: через спеціальний зонд видаляються всі розширені вени. Завдяки ендоскопічним методам можна обійтися без великих розрізів.

• Замінити операцію у багатьох випадках може лазерна коагуляція варикозних вен, вона діє могутніше склеротерапії, але не вимагає розрізів, як операція, до того проводиться під місцевою анестезією. У вену під ультразвуковим контролем встановлюється тонкий світловод, підключений до лазерного апарату. Кров вбирає високу енергію випромінювання і моментально скипає. Висока температура "заварює" стінку варикозної вени на всю товщу, тим самим відпадає необхідність у її видаленні.

Багатьох жінок нітрохи не менше здоров'я турбує краса ніг. Щоб видалити помітні «зірочки» сьогодні є кілька способів:

• Мікротермокоагуляція. Вона дозволяє видаляти крихітні судинні зірочки діаметром менше 0,3 міліметрів, від яких неможливо позбутися методом мікросклеротерапіі. Найтонший голчастий мікроелектрод, через який пропускається струм високої частоти, під контролем збільшувальною техніки вводиться в область розширеного судини, на нього подаються миттєві імпульси струму. Тепло моментально діє на капіляр, не ушкоджуючи шкіру і прилеглі тканини, і той в частки секунди зникає.

При схильності до варикозу ще небажані лазні, сауни, солярії. Замість гарячих ванн краще приймати контрастний душ.

• Позбутися від судинних "зірочок" допоможе і радіочастотна хірургія. Радионож - тонкий електрод - коагулює посудину надійніше, ніж лазер, контролює глибину впливу.

• «Золотим стандартом» естетичної флебологиі все ж залишається мікросклеротерапія - введення препарату в самі дрібні вени і судинні «зірочки". Косметичний результат досягається через 1,5-2 місяці, не залишається ні рубців, ні опіків.

 

ЙОГО можна заїсти

Вибираючи продукти, подумайте про свої судини. Нехай частими гостями вашого столу і шлунку стануть:

джерела вітаміну Е - він надає венам еластичність. Це пророслі зерна жита і пшениці, соя, горох, квасоля, сочевиця, салат, зелена цибуля, печінка, яєчний жовток, кукурудзяна, оливкова і соєва олії.

продукти, багаті вітаміном С - він робить вени більш міцними. В першу чергу це плоди шипшини, солодкий перець, обліпиха, чорна смородина, білокачанна капуста, помідори, полуниця, агрус, петрушка, кріп, цитрусові, картопля.

джерела вітаміну Р (рутину) - він зміцнює венозні стінки і клапани. Його багато в чаї, фруктових десертах і напоях, особливо зроблених з шипшини, лимону, апельсину, грейпфруту, горобини, чорної смородини, волоських горіхів.

кислі сорти вишні й темні сорти черешні - вони багаті на біофлавоноїди. Ці особливі речовини надають ягодам соковитий темно-бордовий, рубіновий або червоний колір, а в венах розчиняють тромби активніше, ніж аспірин. 20 ягід на день - дієвий засіб профілактики варикозу.

джерела міді. До них відносяться дари моря (устриці, мідії, креветки, краби, омари, восьминоги, кальмари), а також баранячі нирки і яловича печінка. Мідь необхідна для синтезу еластину - білка, який не дає стінкам вен "розповзатися" під натиском крові і утворювати варикозні вузли.

овочі, фрукти, висівки - рослинну клітковину, яка допомагає кишечнику працювати "як годинник", запобігаючи небезпечні для вен запори.
часник, який заважає утворенню кров'яних згустків (тромбів) в судинах.

вода, сік, морс, квас, компот, зелений чай - не забувайте пити не менше 1,5-2 літрів в день. Коли в організм надходить мало рідини, кров стає в'язкою і ніяк не просувається по венах.


ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:





Підписатись не коментуючи
E-mail:

Пропонуємо переглянути наше відео





Останні новини

9:30
Фактори ризику, які можуть викликати остеопороз
7:30
Симптоми, котрі підкажуть вам потребу перевірити нирки
9:30
8 хвороб, котрі можна визначити по обличчю людини
21:30
9 порад алергікам, як пережити весну
23:30
Корисні поради, котрі допоможуть відновити голос
6:30
5 позитивних ефектів для здоров'я, котрі приносять коти
7:30
Кліщі атакують. Як вберегтися і що робити, коли вас вже вкусили
23:30
11 видів алергії, про які ви навіть не підозрювали
17:30
Секрети правильного лікування гастриту
9:30
4 патології, через які людину може кидати в жар
7:30
7 хвороб, котрі можна підхопити від домашніх тварин
17:30
6 видів терапії для реабілітації після інсульту
7:30
Коли кашель може вказувати на проблеми з серцем
21:30
Шкода для організму, яку спричиняє брак сну
10:30
5 позитивних ефектів від поїздки в санаторій
8:30
Що робити, коли замучила печія
22:30
7 популярних міфів про цукровий діабет
21:56
Чим полегшити свербіж після укусу комара
12:30
Як зробити, щоб нежить не перейшов у гайморит
9:30
Симптоми, котрі вкажуть на літню ангіну
23:30
Коли варто йти до лікаря, щоб жити довго
22:30
6 видів антисептиків. Як їх правильно використовувати
13:30
7 міфів про сезонну алергію, котрі вже час спростувати
13:30
7 причин, чому людина відчуває сильну втому
8:30
Гарячий чай при болю в горлі - це абсолютне зло
23:30
Ознаки того, що вашому кишківнику потрібна допомога
22:30
5 порад, які допоможуть зупинити гикавку
17:30
Хвороба, яка може призвести до повної глухоти
13:30
Як конкретно алкоголь шкодить нашому організму
8:30
Хвороба, на котру вказує часта печія
15:30
Перші ознаки хвороби щитовидної залози
13:30
Перші симптоми хвороби Альцгеймера
23:30
Що робити, коли після операції з'явилася грижа
8:30
Вроджена патологія. Як побороти кісту на шиї
22:30
Для чого колоти в суглоб гіалуронову кислоту
21:30
Чому можуть розходитися м'язи живота
19:30
9 випадків болю в грудях, за яких треба викликати швидку
22:30
4 кроки для профілактики діабету
9:30
9 показань для проведення електрофорезу
23:30
4 етапи підготовки до колоноскопії
Здоров'я в соцмережах: