Багато медиків стверджують, що перегляд навіть звичайного телевізора згубно впливає на зір і цей процес потрібно зводити до мінімуму. Те ж саме стосується екранів з тривимірним зображенням. Офтальмологи помітили, що у пацієнтів, шанувальників тривимірних кіносеансів, знижується гострота зору.
Вплив 3D на ваші очі
Чому 3D відео викликає головний біль?
Дослідники говорять про те, що при перегляді 3D відбувається конфлікт сигналів конвергенції і зорової пристосовності, тобто порушується фокусування через асинхронний рух очей. Проблема в тому, що очі сконцентровано дивляться на сам екран, який знаходиться від них на певній відстані, коли тривимірні картинки не відповідають цьому, з'являються ближче або далі. Тому очі намагаються сфокусуватися то на екрані, то на відтворюваних образах, що провокує відчуття дисбалансу зорової системи. Побічні ефекти цього явища нерідко виливаються головним болем, неприємними відчуттями в очних яблуках і навіть нудотою, що неодноразово відзначали люди, які часто дивляться 3D. Хоча подібний дискомфорт відчуває лише частина людей, решта почуваються нормально.
Варто сказати, що неприємні відчуття частіше виникають у тих, хто вже має захворювання зорової системи або її порушення. Наприклад, короткозорість або далекозорість. До речі, деякі люди взагалі не сприймають 3D ефекту. Це ті, у кого очі мають різну гостроту зору, один бачить гірше іншого, що називається порушенням бінокулярного зору. Описані фактори можуть впливати на появу небажаних відхилень у зоровій системі. Але остаточно судити про те, наскільки шкідливо або безпечно дивитися 3D, поки що неможливо через не доскональне вивчення цього питання. Просто потрібно знати міру і мати обережність, адже вони ніколи не зайві, якщо мова йде про здоров'я.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Стать майбутньої дитини можна вирахувати за іменами батьків
Топ-3 речі з дитинства, які батькам варто зберегти на згадку своїм дітям
Легендарний вафельний торт буде ще смачнішим з цим рецептом (відео)
Вареники по-полтавськи - наче пухкі хмаринки з начинкою