Практично всі з них є у нашій аптечці. Детальніше читайте у "Країні Здоров'я".
Антисептики зазвичай використовуються при лікуванні інфікованих ран, уражень слизових оболонок, для знезараження медичних інструментів і в ряді інших ситуацій, втім, найпоширеніші з них, зокрема спиртові розчини антисептиків (йод, зеленка) не слід лити безпосередньо в рану. Вони викликають неприємні відчуття і можуть чинити шкідливу дію, сповільнюючи загоєння. Які ж засоби не нашкодять вам?
Бетадин
Ефективний відносно бактерій, грибків, вірусів. У формі розчину використовується для лікування і профілактики ранових інфекцій в хірургії, травматології, стоматології, лікування різних інфекцій. Розчин можна наносити прямо на рану, він легко змивається з шкіри і одягу, не залишаючи плям і слідів.
Хлоргексидин
Антисептичний засіб, що очищає і дезінфікує шкіру, не викликаючи її пошкодження. Застосовується для обробки ран, опіків, дезінфекції шкіри, профілактики венеричних захворювань. Використовується в стоматології.
Зеленка
Антисептичний засіб для обробки свіжих ран після травм і операцій, саден, гнійників на шкірі. Відразу після застосування може виникати печіння.
Перекис водню
При контакті перекису водню з ушкодженою шкірою або слизовими оболонками вивільняється активний кисень, відбувається активне піноутворення. При цьому рана механічно очищається, а число мікроорганізмів тимчасово скорочується. Обробка рани перекисом водню також сприяє тромбоутворення і зупинці кровотечі з дрібних судин. Втім, іноді може викликати роздратування шкіри.