Емпатія - це здатність співпереживати почуттям інших людей. Стан активується в людині, коли хтось поруч переживає негативні емоції: при цьому у людини виступають сльози, і вона теж відчуває тяжкі стани - страх, печаль, тугу, а, крім того, намагається допомогти. Дані, отримані фахівцями Віденського університету, говорять про те, що під впливом антидепресантів така чуйність проявляється в людях в меншій мірі.
Вченими проводився експеримент за участю 29 осіб, у яких було діагностовано депресивний розлад. Протягом трьох місяців вони приймали препарати інгібітор зворотного захоплення серотоніну, які є антидепресантами третього покоління. Паралельно велося спостереження за контрольною групою з 35 осіб, що не страждали на депресію і не вживали ліків.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як навчитись проявляти емпатію?Після курсу терапії учасників запросили на перегляд роликів. Зокрема, їм показували людину, яка страждала від нав'язливого дзвону у вухах, але в силу необхідності вимушеного слухати гучні звуки, що заподіювали страждання. Піддослідні мали оцінити, наскільки дискомфортним був стан людини на відео і що відчували вони самі.
В результаті вчені змогли переконатися, що в групі пацієнтів, що страждали на депресію і проходили лікування антидепресантами, люди відчувають набагато менший дискомфорт при вигляді чужих страждань, ніж у контрольній групі. При цьому здатність правильно оцінювати ступінь тяжкості переживань у інших людей у них не змінилася.
Фахівці констатували в результаті, що прийом антидепресантів дійсно впливає на вираженість емаптіі у людей