За інформацією співробітників Центру здоров'я і глобального навколишнього середовища Гарвардського університету, під впливом променів сонця деякі медикаменти підвищують свою активність і можуть нашкодити, так що, людина, приймаючи звичайну таблетку, може отримати справжнісінький опік.
Вчені з Гарвардського університету відзначають, що такого роду реакція проявляється в двох формах. Це може бути фототоксична реакція, що приносить такі симптоми, як свербіж, почервоніння шкіри, набряки і пухирі, які з'являються на відкритих ділянках шкіри.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Кава діє на кишечник, як лікиДруга форма - фотоалергічна, пов'язана з почервонінням всіх ділянок тіла і характерною сверблячкою, симптоми виникають після декількох днів перебування на сонці.
Британські вчені заявляють, що небезпеку в цьому сенсі представляють такі медикаменти, як антибіотики тетрациклінового ряду і сульфаніламіди; нестероїдні препарати (диклофенак, ібупрофен, кеторолак та ін.); сечогінні препарати; ліки від підвищеного холестерину (статини); антидепресанти; засоби для зниження тиску і противоаритмические; медикаменти, що знижують показники цукру в крові.
Фахівці з Гарвардського університету попереджають: якщо ви не можете відмовитися від прийому такого роду препаратів, вони для вас життєво важливі, то намагайтеся якомога менше перебувати на сонці, це стосується будь-якого часу, але особливо - літа. Активно використовуйте сонцезахисний крем.