Вчені на чолі з керівником дослідження Рамоном Ерміда з Університету Віго припускають, що це пов'язано з внутрішніми годинами організму, які також впливають на використання лікарських речовин.
Для дослідження половина з 19 000 учасників знижувала тиск вранці, а інша - перед сном. Випробовувані регулярно вимірювали свій тиск і вели облік. Вчені стежили за станом пацієнтів протягом 6 років. Пацієнти, які приймали ліки перед сном, мали значно більш низький тиск вночі і протягом дня, ніж пацієнти, які приймали ліки щоранку.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як попередити підвищення артеріального тиску?Під час нічного сну кров'яний тиск трохи падає, і ввечері прийом ліків посилював вплив настільки стійко, що воно не підвищувався протягом критичних годин вранці та вдень. В якості довгострокового ефекту, ризик серцево-судинних захворювань у «вечірніх пацієнтів» зменшився вдвічі в порівнянні з гіпертоніки, які приймали ліки щоранку.
Проте, пацієнти повинні обговорити зі своїм лікарем, перш ніж змінювати час прийому препаратів. Кращий спосіб визначити індивідуальну ситуацію з артеріальним тиском - це провести довгострокове вимір. Це робиться за допомогою спеціального приладу, яке надягають на пацієнта, і кров'яний тиск вимірюється кожні 30 хвилин протягом 24 годин